Како да започнете мисија на Dr. Dre GTA 5: Сеопфатен водич

Легендарниот Др. Dre влезе во светот на GTA 5 и можете да се впуштите во возбудлива мисија во која е вклучен иконскиот продуцент. Сакате да знаете како да ја започнете оваа возбудлива потрага? Продолжете да читате за да научите како да го отклучите Dr. Dre мисијата во GTA 5.

Подолу, ќе прочитате:

  • Предуслови на Dr. Dre мисија GTA 5
  • Како да ја започнете мисијата Dr Dre GTA 5
  • Dr. Dre mission GTA 5 payout

Можеби ви се допаѓа: Avenger GTA 5

Барање за договор

За да станете член на The Contract и да добиете пристап до новата музика на Dr. Dre, прво мора да купите еден од четирите имоти. Најевтината од четирите ќе ве чини 2.010.000 валута во играта. Ако оваа сума изгледа недостижна, знајте дека можете да го добиете она што ви треба со напорна работа.

На пример, гејмерите на PlayStation Plus сега можат да бараат 1.000.000 секој месец, што може да ви помогне да ја намалите празнината. Можете исто така да позајмите пари од други играчи или да завршите мисии во играта за да го зголемите вашиот готовински тек. Само погрижете се да имате доволно сума за инвестирање во Договорот.

Купување зграда

Откако ќе заштедите доволно пари, одете на извршните веб-локации на Dynasty8 во играта и купете структура. До мисиите на Dr. Dre може да се пристапи без да се купува дополнителна содржина ако можете слободно да го сторите тоа доколку сакате. Достапни се следните зградиза купување:

  • Веспучи канали – 2.145.000 долари
  • Рокфорд хилс – 2.415.000 долари
  • мал Сеул – $2.010.000
  • Hawick – $2.830.000

Започнување на мисијата Dr. откако ќе ја купите зградата. Седнете на столот и вклучете го компјутерот откако ќе стигнете таму. Проверете дали сте на јавна седница. Потоа, симулирајте најмалку два различни типа на договори за безбедност на интернет. Периодот на чекање од пет минути помеѓу првиот и вториот договор се заобиколува ако одлучите да не успеете во тие мисии наместо да ги завршите. Ќе добиете повик од Френклин кој ќе ве упати до теренот за голф (означен со F на минимапата) откако ќе ги завршите сите ваши договори за безбедност.

Dr. Самиот Дре ќе се појави да игра голф со вас. Откако ќе ја завршите оваа мисија, ќе има одредено време пред Френклин да ве повика и да ви каже да се пријавите во канцеларијата. Користете го вашиот лаптоп за да ја започнете мисијата откако ќе пристигнете. За да ја завршите мисијата, мора да го идентификувате телефонот на д-р Дре следејќи ги дадените индиции.

Исплата на мисијата Др. Дре ГТА 5

По завршувањето на мисијата Др. , покажувајќи вие и д-р Дре како се збогувате пред да замине од Лос Сантос со хеликоптер. Потоа, ќе бидете наградени со неверојатни1.000.000 GTA долари за вашата мака.

Покрај милионите долари, Big Boy го ажурираше Радио Лос Сантос со неколку ретки нови песни, а DJ Pooh го слави „Dre Day“ на класиците на Западниот брег свирејќи неколку класични песни од легендарниот продуцент и рапер. Неколку од соработниците и пријателите на д-р Дре се поканети да се јават во радио емисијата за да разговараат со него и неговите слушатели.

Заклучок

Овој напис детализираше како да отклучите мисијата Dr. Dre во Grand Theft Auto V, која може да се заврши за 1.000.000 GTA долари ако се направи правилно. Играчите кои ќе вложат време и пари ќе бидат наградени со ексклузивни мелодии на Dr. Dre и други добрите, на големо задоволство на љубителите на GTA и на хип хоп.

Можете да погледнете следно: Кој ја направи GTA 5?

Скролај на врв