Колку чини Roblox? Важни работи што треба да се забележат

Roblox е онлајн платформа за игри која им овозможува на играчите да ги креираат своите светови, да играат игри создадени од други корисници и да истражуваат бесконечни можности. Ако сте гејмер, разбирате колку е критично да го добиете најдоброто можно искуство за играње. Сепак, трошокот игра огромна улога во одредувањето дали платформата за игри е вредна за вашето време и пари.

Во оваа статија, ќе научите;

  • Како многу чини Roblox ?
  • Кои се достапните различни пакети
  • Кои се достапни бесплатните Roblox функции

Колку чини Roblox?

Roblox нуди бесплатна верзија и платена верзија на својата платформа за игра. Добрата вест е што можете да пристапите до многу функции без да платите ниту денар, вклучително и создавање сметка и пристап до илјадници игри создадени од корисници.

Сепак, можеби ќе сакате да го отклучите целосниот потенцијал на Roblox's моќен систем за создавање игри и корист од ексклузивните поволности за членовите. Во тој случај, ќе треба да ги купите пакетите за премиум членство.

Како да пристапите до Roblox

Roblox нуди два начини за купување на овој производ:

Директно купување

Оваа опција ви овозможува да купите Roblox директно од веб-локацијата. Цените се движат од 4,99 $ месечно за 400 Robux до 19,99 $ за 1700 Robux.

Купете од апликацијата Roblox

Можете да ги купите и премиум членството и Robuxдиректно преку апликацијата Roblox. Овие ќе бидат малку поскапи поради надоместоците за апликацијата. Апликацијата е достапна и за Android и за iOS.

Кои се достапните пакети?

Иако можете бесплатно да уживате во Roblox , претплатата ви дава пристап до повисоки нивоа на забава. На пример, можете да си играте со аватар за да го приспособите вашиот карактер со ексклузивни додатоци, облека и опрема.

Roblox нуди четири пакети за играчите да избираат од:

Premium 450

Овој пакет е идеален за оние кои сакаат да го извлечат најдоброто од искуството со Roblox. За 4,99 долари месечно, ќе добивате 400 Robux, кои може да се користат за купување надградби, костими и повеќе!

Premium 1000

Овој пакет им овозможува на корисниците пристап до премиум 450 функциите плус дополнителни 600 Robux месечно. Чини 9,99 долари месечно.

Premium 2200

Ова е најпопуларниот пакет бидејќи обезбедува 1.700 Robux месечно за само 19,99 долари – одлична вредност за парите.

Premium 4500

Премиум 4500 е совршен за сериозни гејмери ​​кои сакаат целосен пристап до сите аспекти на Roblox со импресивни 3.500 Robux. Овој пакет чини 49,99 $ месечно.

Кој пакет и да го изберете, добивате бонус од десет проценти за секој месец кога ќе останете претплатени. Можете исто така да тргувате со предмети и да продавате предмети. Можете да пристапите и до Размена на програмери , што може да ја зголеми вредноста на вашатаRobux.

Завршни мисли

Roblox е неверојатно разноврсна платформа за игри која на играчите им нуди бесплатни и премиум верзии. Ако сте на пазарот за нова игра, тогаш Roblox можеби е одличен избор. Размислете кои функции ви се потребни, колку содржина ќе консумирате и дали вреди да трошите пари на Robux.

Скролај на врв