Маден 23 униформи за преместување, тимови, логоа, градови и стадиони

Во она што е најблиското нешто до кое гејмерите треба да можат да создадат тим на Madden во серијата (надвор од модирање), преместувањето на тимот донесе нов живот во она што беше озлогласено застарен режим на франшиза, оставен главно непроменет за повеќекратни години.

Иако е ригиден во неговиот процес, немаше малку официјално објаснување од ЕА за тоа како се прави процесот и каде може да се движи тимот.

Никогаш не плашете се, ние имаме секоја локација, секој тим и секоја униформа во нашиот сеопфатен водич, кој исто така опфаќа како да се заврши преселбата во нов град.

Како да преместите тим во режим на франшиза Madden 23

За да преместите тим во Madden 23, мора да бидете во режим на сопственик кога го започнувате вашиот режим на франшиза. Кога го поставувате режимот на франшиза, одете во „Промени ја улогата“ и изберете „Сопственик“ на екранот прикажан подолу.

Додека ги избирате поставките за Лигата на почетокот на вашата кариера, погрижете се поставката за преместување е поставена на „Нормално“, „Само за корисници“, „ Сите (може да се преместат) “ или „Само за сите корисници“.

Во првите две, преместувањето е само отклучен кога рејтингот на стадионот на вашиот тим е под 20, но последните две ви овозможуваат да се преместите без разлика на рејтингот на стадионот.

Ако заборавите да ги промените поставките на лигата пред да започнете нов режим на франшиза, можете да ги промените подоцна во делот Поставки за франшиза под табулаторот Опции. Во суштина, можете самоРеални поставки за игра за повреди и режим на франшиза целосно професионален

Водич за преместување на Madden 23: Сите тимски униформи, тимови, логоа, градови и стадиони

Madden 23: Најдобри (и најлоши) тимови за обнова

Madden 23 Defense: пресретнувања, контроли и совети и трикови за да се скршат спротивставените прекршоци

Madden 23 running совети: Како да се пречка, џурди, џук, врти, камион, спринт, лизгање, мртов Leg and Tips

Madden 23 Stiff Controls, Tips, трикови и врвни играчи со вкочанети раце

Madden 23 Controls Guide (360 Cut Controls, Pass Rush, Free Form Pass, Offen, Defence, Вклучување, фаќање и пресретнување) за PS4, PS5, Xbox Series X & засилувач; Xbox One

променете ги поставките во „Сите (може да се преместат),“ започнете со процесот на преместување, а потоа вратете ја поставката назад за да ги спречите сите други тимови да се движат.

Препорачливо е да го изберете сопственикот на финансискиот магнат да погрижете се да имате доволно пари за да завршите преселба.

За дополнителен предизвик, преместувањето може да се постигне како „доживотен навивач“ или „поранешен играч“.

Завршувањето на преместувањето започнува на почетокот на следната сезона. Можете или да ја играте сезоната во оригиналниот град како и обично или да ја симулирате следната сезона откако ќе завршите со изборот за преместување.

Започнување на процесот на преместување

Започнете со внесување ' Управувајте со тимот“ од делот Тим ​​на главното мени. Таму, ќе ја најдете опцијата Стадион, а потоа изберете „Премести“ на овој екран за да се тркала топката.

Освен ако не се одлучите да играте оваа сезона со стариот тим, симулирајте недела по недела додека не добиете известување во делот „Активности“ на картичката „Дома“, барајќи од вас да го изберете вашиот град.

Ова обично се појавува во 5-та недела, но најдобро е да проверувате двапати секоја недела за да го направите сигурно. За брзо прескокнување на 5-та недела, изберете „Advance Week“ и потоа „Sim to Midseason“, но за време на SIM, треба да притиснете O/B кога ќе каже „Недела 3“ на дното од екранот бидејќи ќе носи две повеќе недели од кога ќе притиснете за откажување.

Изберете „Започнете со преместување“ за да започнетевашиот процес, со името на тимот, униформата и стадионот, сето тоа ќе биде решено во следните недели.

Внимателно пред да започнеме: овие чекори треба да се следат речиси до буква. Од непознати причини, процесите во промената се случуваат во одредени недели од сезоната во кои се преселувате.

Кои се градовите за преместување во Маден 23?

Во Madden 23, имате достапни 19 градови како потенцијални области за преместување, вклучувајќи ги и оние во Соединетите Држави, како што се Сан Антонио и Колумбус, и оние во други нации, вклучувајќи ги Лондон и Мексико Сити.

Ова се сите Madden 23 преселени градови, тимови и униформи што можете да ги изберете:

 • Лондон, Англија ( Тимови: Лондон црни витези, булдози и монарси)
 • Мексико Сити, Мексико ( Тимови: Дијаблос и Златни орли)
 • Торонто, Канада ( Тимови: Toronto Huskies, Mounties and Thunderbirds)
 • Сан Антонио, Тексас ( Тимови: San Antonio Dreadnoughts and Express)
 • Орландо, Флорида ( Тимови: Орландо орбити, сентинели и волшебници)
 • Солт Лејк Сити, Јута ( Тимови: Солт Лејк Сити Елкс, Флаери и Пионери)
 • Бруклин, Њујорк ( Тимови: Бруклин Барони, Битс и Булс)
 • Мемфис, Тенеси ( Тимови: Мемфис Египќани, Хаундс и Пареа)
 • Чикаго, Илиноис ( Тимови : Чикаго Блуз, Кугарс и Тигри)
 • Сакраменто,Калифорнија ( Тимови: Сакраменто Кондорс, Рудари и Редвудс)
 • Колумбус, Охајо ( Тимови: Колумбус Авијатичари, Капи и истражувачи)
 • Портланд, Орегон ( Тимови: Портланд дрвосечачи, Ривер Хогс и Сноухокс)
 • Остин, Тексас ( Тимови: Остин Армадилос, Лилјаци и Десперадос)
 • Даблин , Ирска ( Тимови: Даблин Антлерс, Селтик Тигри и Шамрокс)
 • Хјустон, Тексас ( Тимови: Хјустон Гунерс, Ојлерс и Војаџерс)
 • Сан Диего, Калифорнија ( Тимови: Афтершокови во Сан Диего, Крстоносци и Црвени змејови)
 • Оклахома Сити, Оклахома ( Тимови: Оклахома Сити Бизони, Лансери и Ноќни Хокс )
 • Оукленд, Калифорнија (Нема опции за ребрендирање)
 • Св. Луис, Мисури (Нема опции за повторно брендирање)

Можете да го направите вашиот избор со лизгање низ градовите на мапата што се појавува, користејќи ја d-таблата на контролорот за да лизгате лево и десно.

Како да го изберете вистинскиот град за преместување во Маден 23

Секој град има интерес на навивачите, големина на пазарот и карактеристики на личноста кои можат да влијаат на одржливоста на вашиот тим, со поголемите пазари со поголема веројатност да го искористат максимумот од поголемите стадиони , исто така доаѓа со зголемена способност да привлечете клучни слободни агенти.

Интересот на навивачите диктира колку ќе треба да бидете успешни како тим за да ги задржите навивачите да се вратат.

Колку е подобар интересот и големината на пазарот, толку подобар ќе биде вашиот непосреден готовински тек, ноличноста го одредува трпението на градот за губиток на тимови и високи цени на стоката.

Погрижете се да погледнете понатаму во статијата за да дознаете како секој град одговара на пазарната големина и личност.

Откако ќе го направите вашиот избор на град, можете да симулирате за следната недела.

Изберете го името и логото на тимот за преместување

Следно, ќе бидете прашани со кој прекар да се кандидирате: повеќето тимови ви нудат три имиња од кои можете да изберете.

Овие прекари и логоа за преместување имаат и посебни атрибути за интересот на обожавателите, па дури можете да изберете да ја задржите старата маскота во новиот град, иако со хит на рејтингот на интересот на обожавателите.

Треба да забележите дека кога се преселувате во Оукланд или Сент Луис, можете само да ги префрлите вашето старо лого и униформа, без да има нови логоа или униформи за избор.

Мексико Сити и Сан Антонио имаат само две имиња на тимови и логоа за избор во Маден 23, додека другите локации имаат три.

Изборот на униформата на вашиот тим за преместување

Симулирањето на следната недела ќе донесе вие на екранот за избор на униформи за вашиот избор на тим. Сите овие избори се сосема слични за секој тим, а разликите во шаблоните и шемите на бои се во најдобар случај суптилни.

Откако ќе го направите вашиот униформен избор и ќе симулирате уште една недела, ќе дојдете до опцијата страница за избор на стадион.

Изберете го вистинскиот стадион за вашиот тим за преместување

Постојатдве нивоа на овој избор: имате пет дизајни за избор (Сфера, футуристичка, хибридна, традиционална и крошна), со опции за големина поставени на „Основни“ и „Делукс“.

Основниот стадион ќе чини помалку и бидете идеални за тимови кои се борат или имаат помал интерес и големина на пазарот, додека посилните тимови или оние со позначаен интерес од навивачите, можат да трошат за изградба на поголеми стадиони.

Откако ќе го изберете вашиот стадион, процесот завршувањето на преместувањето во Маден 23 ќе биде целосно.

Оттука, можете или да го играте остатокот од сезоната и да изберете играчи на следниот драфт, или, за да го забрзате процесот, можете симулирајте ја следната сезона.

Новата шема на бои ќе се појави во неделата 1 од претсезоната, како што е прикажано погоре.

Madden 23 униформи за преместување, тимови и логоа

Еве ги сите логоа, униформи и тимови што можете да ги изберете за секој од градовите за преместување во Меден 23, при што Сент Луис и Оукленд се единствените локации што не ви дозволуваат да го прилагодите вашиот тим.

Кликнете на градските врски подолу за да ги видите сите униформи и логоа за секој тим.

Униформи за преместување на Солт Лејк Сити, тимови и засилувач; Логоа – Elks, Flyers and Pioneers

Houston Relocation Uniforms, Teams & Логоа – Топџии, Oilers и Voyagers

Униформи за преместување во Даблин, тимови и засилувач; Логоа – рогови, келтски тигри и шамрок

Униформи за преместување во Лондон, тимови и засилувач; Логоа– Црни витези, булдози и монарси

Униформи за преместување во Сан Диего, тимови и засилувач; Логоа – Афтершокови, крстоносци и црвени змејови

Униформи за преместување во Торонто, тимови и засилувач; Логоа – Huskies, Mounties и Thunderbirds

Columbus Relocation Uniforms, Teams & Логоа – Авијатичари, капи и истражувачи

Униформи за преместување на Мемфис, тимови и засилувач; Логоа – Египќани, песови и пареа

Униформи за преместување на градот Мексико, тимови и засилувач; Логоа – Diablos и Golden Eagles

Униформи за преместување на Орландо, тимови & засилувач; Логоа – орбити, чувари и волшебници

Униформи за преместување во Оклахома Сити, тимови и засилувач; Логоа – бизони, лансери и ноќни јастреби

Униформи за преместување на Сан Антонио, тимови и засилувач; Логоа – Dreadnoughts и Express

Униформи за преместување на Остин, тимови и засилувач; Логоа – Армадилоси, лилјаци и очајни

Униформи за преместување на Бруклин, тимови и засилувач; Логоа – Барони, Битс и Булс

Униформи за преместување на Чикаго, тимови и засилувач; Логоа – блуз, пуми и тигри

Униформи за преместување на Портланд, тимови и засилувач; Логоа – Дрвосечачи, Ривер Хогс и Сноухокс

Униформи за преместување на Сакраменто, тимови и засилувач; Логос – Кондори, рудари и црвени дрва

Св. Луис преместување униформи, тимови & засилувач; Логоа – Нема опции за повторно брендирање

Униформи за преместување на Оукланд, тимови и засилувач; Логоа – Нема опции за ребрендирање

Madden 23 стадиони за преместување

Постојат десет стадиони за преместување што можете да ги изберетеод во Madden 23, почнувајќи од основни до луксузни, традиционални до футуристички.

Basic Canopy Stadium

 • Трошоци за изградба: 0,75 милијарди долари
 • Седишта: 66.000
 • Апартмани: 2.500
 • Неделни трошоци: 0,08 милиони долари
 • Пазарна големина: огромна
 • Личност на градот: лојални
 • Финансирање на стадионот: 80 %

Основен футуристички стадион

 • Трошоци за изградба: 0,85 милијарди долари
 • Седишта: 70.000
 • Апартмани: 2.500
 • Неделни трошоци: 0,13 милиони долари
 • Пазарна големина: Огромна
 • Градска личност: лојална
 • Финансирање на стадионот: 70%

Основно Хибриден стадион

 • Трошоци за изградба: 0,80 милијарди долари
 • Седишта: 67.000
 • Апартмани: 3.000
 • Неделни трошоци: 0,10 милиони долари
 • Пазарна големина: Огромна
 • Градска личност: лојална
 • Финансирање на стадионот: 75%

Основен стадион на сфера

 • Трошоци за изградба: 0,70 милијарди долари
 • Седишта: 69.000
 • Апартмани: 2.000
 • Неделни трошоци: 0,05 милиони долари
 • Пазарна големина: огромна
 • Градска личност: лојална
 • Финансирање на стадионот: 85%

Основен традиционален стадион

 • Трошоци за изградба: 0,71 милијарди долари
 • Седишта: 72.000
 • Апартмани: 2.500
 • Неделни трошоци: 0,06 милиони долари
 • Пазарна големина: огромна
 • Градска личност: лојална
 • 15>Финансирање на стадионот: 84%

Стадион Deluxe Canopy

 • Трошоци за изградба: 1,00 милијарди долари
 • Седишта: 66.000
 • Апартмани: 4.000
 • Неделни трошоци: 0,20 милиони долари
 • Пазарна големина: огромна
 • Градска личност: лојална
 • Финансирање на стадионот:60%

Делукс футуристички стадион

 • Трошоци за изградба: 1,35 милијарди долари
 • Седишта: 70.000
 • Апартмани: 5.000
 • Неделни трошоци: 0,37 милиони долари
 • Пазарна големина: Огромна
 • Градска личност: лојална
 • Финансирање на стадионот: 44%

Делукс хибриден стадион

 • Трошоци за изградба: 1,00 милијарди долари
 • Седишта: 67.000
 • Апартмани: 4.500
 • Неделни трошоци: 0,20 милиони долари
 • Пазарна големина: Огромна
 • Градска личност: лојална
 • Финансирање на стадионот: 60%

Стадион Deluxe Sphere

 • Трошоци за изградба: 1,15 милијарди долари
 • Седишта: 69.000
 • Апартмани: 4.500
 • Неделни трошоци: 0,27 милиони долари
 • Пазарна големина: огромна
 • Градска личност: лојална
 • Финансирање на стадионот: 52%

Делукс традиционален стадион

 • Трошоци за изградба: 1,18 милијарди долари
 • Седишта: 72.000
 • Апартмани: 6.000
 • Неделни трошоци: 0,28 милиони долари
 • Пазарна големина: огромна
 • Градска личност: лојална
 • Финансирање на стадионот: 51%

Сега знаете како да го завршите процесот на преместување на вашиот NFL тим во нов град во Маден 23.

Барате повеќе Madden 23 водичи?

Madden 23 Best Playbooks: Top Offensive & Одбранбени игри за победа на режим на франшиза, MUT и онлајн

Madden 23: Најдобри офанзивни Playbooks

Madden 23: Најдобри одбранбени Playbooks

Madden 23: Најдобри Playbooks за водење QB

Madden 23: Best Playbooks for 3-4 Defenses

Madden 23: Best Playbooks for 4-3 Defenses

Madden 23 Sliders:

Скролај на врв