Програма MLB The Show 22 Dog Days of Summer: Сè што треба да знаете

Бидејќи се наоѓаме во она што во бејзболот е познато како „кучешки денови на летото“, MLB The Show 22 одговори со нивната најнова и соодветно именувана програма. Кучешки денови на летото трае до крајот на август и доаѓа со традиционалните тројца газди.

Подолу, ќе најдете се што треба да знаете за програмата Кучешки денови на летото во MLB The Show 22. Ова ќе вклучува поглед на тројцата шефови и како да стекнете брзо програмско искуство.

Програма Dog Days of Summer

Ограничувањето на XP, повторно 500.000 искуство, со 51 нивоа во споредба со полето на Dreams'45.

Програмата Dog Days of Summer има ограничено ниво од 51 и ограничување на искуство од 500.000 . Ако играте од објавувањето или рано, тогаш многу од пакетите веќе ќе сте ги отклучиле повеќе пати, но ако неодамна сте почнале, оваа програма има многу одлични пакети за надградба на вашиот тим. Тие вклучуваат Headliners, Ballin' is a Habit и Ballin' out of Control, Always Intense, Face of the Franchise, и на крајот, пакети со Five-Tool Player, меѓу другото .

Екранот за вчитување на истакнатите моменти, прикажувајќи ја Куќата на славните, бекстоп Џони Бенч.

Не заборавајте да ги направите дневните моменти за лесно доживување, во овој случај 1.500 искуство , што за жал е 500 помалку од истите за време на програмата Field of Dreams. Оттаму, упатете се до моментите на избраната програма и направете го тоамалку потешки моменти со газдите и флешбековите & засилувач; Легенди играчи за оваа програма. Секој од нив ќе ви обезбеди 2,00 искуство, вкупно 12, за 24,000 искуство . Најтешките веројатно ќе бидат двата моменти да имаш два дополнителни базни погодоци во натпреварот со Џони Бенч и Кал Рипкен, Џуниор.

Исто така, имаш мисии кои треба да ги следиш со тие флешбекови & засилувач; Легенди играчи (повеќе подолу). Има пет играчи, но ќе можете да изберете само три од пакетите во програмата. Секоја мисија специфична за играч ви обезбедува 2.500 искуство . На бокалите им треба 500 паралелно искуство, а на ударите 300 паралелно искуство за да ги завршат овие мисии. Имајте предвид дека има и три тимски специфични мисии за паралелно искуство: 3.000 секоја со Балтимор, Вашингтон и Синсинати за 5.000 програмско искуство по тим, вкупно 15.000 . Ова се трите тима претставени со трите главни карти.

Ќе ги отклучите трите флешбекови & засилувач; Легенди на нивоа 9 (25.000 искуство), 15 (50.000) и 18 (80.000) . Во тие три пакети, ќе најдете двајца играчи на Milestone, два Finest и еден Awards. Тие се Мајлстоун Харолд Бејнс (95 OVR, BAL) и Робин Робертс (96 OVR, PHI), Finest Andrelton Simmons (96 OVR, ATL) и Troy Percival (96 OVR, LAA) и наградите Кит Хернандез (95 OVR , STL) .

Ќе биде полесно да се добие паралелатаискусете мисии со Робертс и Персивал, но во овој момент, додајте картички што помагаат со вашите колекции .

Постои и нова мапа на Conquest, Dynasty Conquest . Тој е обликуван како логото на Дијамантската династија. Забележете дека првата цел на картата е да украдат три милиони фанови на или пред третиот свиок . Можете да го направите ова на конзервативен начин и да освоите три натпревари директно со тешкотија на дебитант за по еден милион фанови, но мора да победите на секој натпревар. Можете да одите на сето тоа со едно движење на тешкотијата на All-Star, или да одите на двајца со ветеран, а потоа еден со дебитант. Тоа е единствената цел чувствителна на пресврт, па после тоа, играјте ја мапата во слободно време.

Не заборавајте за моментите Topps Now за август, Втора недела. Ова ќе бидат прилично лесни моменти од изминатата недела во бејзболот и додека додавате програмски ѕвезди за програмата за месечни награди за август, исто така ќе стекнете искуство со секој момент кога играте. Исто така, ќе отклучите уште пет играчи на Topps Now за оние од вас кои треба да ја комплетираат таа колекција.

Картички за шеф на кучешки денови на летото

Вие“ Ќе го отклучите вашиот само бос пакет на ниво 30 (200.000 искуство) . За разлика од претходните програми досега во The Show 22, не само што имате најмал број на шефови за избор, туку заработувате само еден, а не повеќе. Ова значи дека ќе треба темелно да го прегледате вашиот тим и да го споите тоа со вашите колекциипотреби.

Вашите три карти за шефови не се само Куќата на славните, туку и меѓу најдобрите што некогаш ја играле играта. Вашите опции се Finest Cal Ripken, Jr. (SS, BAL, 1984), Milestone Johnny Bench (C, CIN, 1977) и Awards Pedro Martinez (SP, WAS, 1997) .

Рипкен е неговата 23-годишна возраст од 1984 година. Апсолутно може да се меша со Контакт десно и лево од 113 и 115, и моќно десно и лево од 90 и 92 години. Plate Vision е 114 и Plate Discipline 97. Тој исто така ќе дојде до доцна со спојката 114 Batting. Дури и со големи офанзивни вештини, визит-картата на Рипкен секогаш беше негова одбрана. Тој има 99 во Филдинг, јачина на раката и прецизност на раката, со „пад“ на 95 за реакција. Тој има натпросечна брзина на 69, но го попречува фактот дека не игра на ниту една друга позиција.

Клупата е изборот на многумина како најдобар ловец што некогаш играл во бејзбол лигата . Составен дел од тимовите на „Големата црвена машина“ од Синсинати од 1970-тите, Бенч заменува малку одбрана за повеќе напад во споредба со Рипкен. Контактот на бенч десно и лево се 100 и 96, со моќност десно и лево на 105 секоја. Неговиот Plate Vision е 101, Plate Discipline 105 и Batting Clutch 100. Еден од најдобрите одбранбени фаќачи на сите времиња можеби само за Јадиер Молина, Bench има 95 Филдинг, 95 Јачина на раката, 91 Точност на Раката, 80 Реакција и 92 Блокирање, специфичен атрибутна фаќачите. Тој, исто така, ја има чудноста на Catcher Pop Time, што го прави бејзранингот коцкање против него. Тој исто така игра на секоја позиција освен втора, кратка и бокал.

1997 година во основа е кога Педро Мартинез штотуку почна да се нарекува со едно име: „Педро“. Тој би го следел тоа две години подоцна во Бостон со една од најдобрите сезони на терени во модерниот бејзбол. Сепак, неговата верзија од 1997 година со тогашните изложби во Монтреал не беше ниска, освојувајќи ја наградата Сај Јанг. Мартинез има репертоар од пет терени со неговата непријатна промена на кругот. Тој има 119 издржливост, 109 хитови на 9 ининг, 109 удари на 9 ининг, 100 штрајкови спојки и 99 Брзина и пауза, максимизирајќи ги последните два атрибути. Тој се „бори“ со 89 трчања дома на 9 ининг и контрола на пичинг, и 80 во прошетки на 9 ининг. Како и да е, три, веројатно четири од неговите терени носат чудни чуда, а тој исто така го носи и чудотворството Outlier I, така што неговата брза топка со четири споеви надминува 100 милји на час.

Иако не е шеф, ќе исто така, отклучете ја легендата специфична за програмата на ниво 25 (150.000 искуство). На тоа ниво, сместен меѓу две секогаш интензивни пакувања, е второто полувреме Мики мантил од 1961 . Оваа карта на Мантил е 98 OVR, примарен центар од теренот кој може да ги игра сите три позиции надвор од теренот. Ударот со прекинувач е моќен удар со оваа картичка со моќност десно и лево од 125 и 94. Неговиот контакт со десно и лево како 77 и 116. Неговиот Plate Vision е малкуниско на 70, но тој го надополнува тоа со максимални 125 во дисциплина на чинии и спојка за палење. Тој има доволно Брзина (78) за да го совлада централното поле и одлични одбранбени рејтинзи со 81 Филдинг, 89 Сила на раката, 84 прецизност на раката и 78 Реакција. Тој има и своја мисија да стекне 300 паралелно искуство за 2.500 искуство.

При стартувањето на програмата, немаше никакви пресметки или колекции . Како и да е, имаше барем една пресметка за секоја избрана програма и повеќе мисии за колекции за секоја исто така. Малку е веројатно дека играчите на April Monthly Awards ќе бидат дел од колекцијата за Dog Days of Summer, но играчите Topps Now од август можеби ќе бидат дел, па отклучете ги пред да заврши програмата на крајот на месецот!

Со тоа, имате се што треба да знаете (досега) за Dog Days of Summer. Кој шеф ќе го фатите: Рипкен, Џуниор, Бенч или Мартинез?

Скролај на врв