Режим на кариера на FIFA 23: Најдобри млади десни крила (RW & RM) за потпишување

Не е невообичаено тимот да се сврти кон енергичен млад играч за да додаде малку талент на десното крило, што им овозможи на многу од најдобрите млади десни крила да се појават како таленти од светска класа на почетокот на нивните кариери.

Во ФИФА 23, брзината сè уште е најмоќниот фактор на виртуелното поле, поради што многу гејмери ​​се обидуваат да додадат млади, супербрзи крилни играчи на десното крило, било да е тоа во улогата на РМ или РВ.

Овде, ги разгледуваме сите најдобри десни крила за да можете да влезете во потесен избор во режим на кариера.

Избор на најдобрите млади десни крила од FIFA 23 Career Mode (RW & RM)

Со оглед на тоа што Леон Бејли, Феран Торес и Џејдон Санчо се појавуваат меѓу најдобрите млади RW и RM во FIFA 23, фер е да се каже дека има многу таленти да се заобиколат.

До домашно учество на најдобрите млади десни крила во режим на кариера, ги подредивме сите играчи со RW или RM како нивна најдобра позиција според нивниот предвиден вкупен рејтинг , а потоа ги отфрливме сите играчи над возраст од 25 години.

На дното на статијата, ќе ја најдете целосната листа на сите прогнозирани најдобри млади десни крила (РВ и РМ) во ФИФА 23.

Џејдон Санчо (84 OVR – 89 POT)

Тим: Манчестер Јунајтед

Возраст: 22

Плата: 130.000 фунти

Вредност: 100 милиони фунти

Најдобри атрибути: 92 дриблинг, 91 агилност, 90 контрола на топката

Да се ​​обезбеди трансфер со големи пари воСака 82 89 21 РМ, ЛМ, ЛБ Арсенал 39 милиони фунти £42.500 Виктор Циганков 80 86 24 РМ Динамо Киев 28,5 милиони фунти 21.000 фунти Ридл Баку 80 85 24 RM, RB, CM VfL Wolfsburg £27,5 милиони £51.000 Антони 79 88 22 RW Ајакс £ 34 милиони £15.000 Родриго 79 88 21 RW Реал Мадрид £33,1 милиони £99.000 Џонатан Иконе 79 83 24 РМ, СТ Фиорентина 21,5 милиони фунти 31.000 фунти Ismaïla Sarr 78 86 24 RW, RM, ST Watford 26,7 милиони фунти 46.000 фунти Нони Мадуке 77 88 20 RM, ST PSV £19,8 милиони £9.000 Jérémy Doku 77 88 20 RW, RM Stade Rennais FC £19,8 милиони £25.000 Самуел Чуквуезе 77 85 23 RM, RW, CF Виљареал CF £20,2 милиони £23.000 Калум Хадсон-Одои 77 87 21 RW, LW Баер 04 Леверкузен (на позајмица од Челзи) £19,8милиони £ 62.000 Калвин Стенгс 77 84 23 RM, CAM Royal Antwerp F.C. £18,5 милиони £24.000 Daniel James 77 82 24 РМ, ЛМ Фулам (на позајмица од Лидс Јунајтед) 13,8 милиони фунти 18 18> £53.000 Тете 76 86 22 РМ Олимпик Лион £14,6 милиони £688 Manor Solomon 76 86 23 RM, LM, CAM Фулам 14,6 милиони фунти £688 Trincão 76 85 22 RW, RM Wolves (на позајмица од Барселона) 14,6 милиони фунти 72.000 фунти Алексис Саелемакерс 76 81 23 РВ, РМ Милан 9,9 милиони фунти 29.000 фунти Крепин Диата 18 18>76 83 23 РМ АС Монако £12,9 милиони £33.000 Роберто Алварадо 76 83 24 RM, LM, CAM C.D. Гвадалахара £12,9 милиони £41.000 Маркус Едвардс 76 84 23 РВ Спортинг КП 14,6 милиони фунти 9000 фунти Рицу Доан 76 82 24 RM, CAM SC Freiburg £10,3 милиони 18 18>13.000 фунти ДодиLukébakio 76 81 24 RM, ST Hertha BSC £9,9 милиони £30.000 Дејвид Брукс 76 82 25 RW, РМ Бурнемут 10,3 милиони фунти 28.000 фунти Педрињо 75 81 24 РМ Клуб Атлетико Минеиро 7,7 милиони фунти 774 фунти Хулијан Алварез 75 85 22 РВ, CF Манчестер Сити £ 10,8 милиони £12.000

Ако сакате еден од најпаметните таленти на ФИФА 23 на вашето десно крило, задолжително потпишете се со еден од најдобрите млади играчите наведени погоре.

Навивач на Реал Мадрид? Проверете ги нашите рејтинзи на Реал Мадрид на сите играчи.

Ги барате најдобрите млади играчи?

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади леви крила (LM & LW ) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади централни бекови (ЦБ) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади дефанзивни играчи од средниот ред (ЦДМ) за потпишување

ФИФА 23 Најдобри млади ЛБ & засилувач; LWBs за потпишување на режим на кариера

FIFA 23 Најдобри млади RBs & засилувач; RWB за потпишување на режим на кариера

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади напаѓачи (ST & CF) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобрите млади офанзивни играчи од средниот ред (CAM) за потпишување

Барате поволни цени?

Режим на кариера ФИФА 23: Најдобар истек на договоротПотписи во 2023 година (прва сезона) и слободни агенти

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри потписи за истекување на договори во 2024 година (втора сезона)

Манчестер Ј. оценки за атрибути. Веќе Санчо може да се пофали со 92 дриблинзи, 91 агилност, 90 контрола на топката, 87 кратки додавања, 83 завршници и 95 забрзување.

Според печатот, Црвените Ѓаволи се обидуваат да го привлечат поранешниот приправник на Манчестер Сити назад во Премиер лигата со години, конечно да се пресели во летото 2021 година. Очекувањата се многу високи поради 50 гола и 64 асистенции на Санчо во четири сезони во Германија. Сепак, тој не го привлече вниманието во кампањата 2021/22, имаше само три гола и три асистенции во 29 лигашки натпревари.

Тој изгледа како сосема нов играч под водство на Ерик Тен Хаг и веќе постигна два голови во седум натпревари оваа сезона, вклучително и еден против ривалите Ливерпул.

Феран Торес (82 OVR – 90 POT)

Тим: Барселона

Возраст: 22

Плата: 100.000 фунти

Вредност: 59 милиони фунти

Најдобри атрибути: 88 забрзување, 84 позиционирање на нападот, 84 визија

Со позиционен пристрасност на десното крило наместо десно-средината на Санчо, Севкупниот рејтинг на Феран Торес 82 го поставува како најдобриот млад RW кој се пријавил во Career Mode - и неговиот предвиден потенцијал за 90 е прилично добар.исто така.

Талентот на Торес му овозможува да биде неверојатно разноврсен напаѓач, при што ФИФА го назначи како десно крило, но неговите атрибути му дозволуваат да игра напред. Каде и да е, закана го прават Шпанецот забрзувањето од 88, 84 дриблинг, 84 позиционирање, 81 завршница и 74 удари од волеј. Шпанецот импресионираше во дебитантската кампања за англискиот гигант, постигнувајќи 13 гола и запиша три асистенции во вкупно 36 настапи во сите натпреварувања.

Сепак, тој падна во немилост во следната сезона, пред да заврши враќањето во Шпанија од 55 милиони фунти, но овој пат со Барселона во декември 2021 година.

Во втората половина на 2021 година/ Во 22 кампања, тој направи добро што постигна седум гола и пет асистенции во вкупно 25 настапи за каталонскиот гигант и веќе има постигнато еден гол во тековната кампања како во моментот на пишувањето.

Торес веќе е означен како еден од најжешките млади играчи во Шпанија, откако постигна 13 гола во 28 натпревари за националниот тим.

Леон Бејли (82 OVR – 85 POT)

Тим: Астон Вила

Возраст: 25

Плата: 65.000 фунти

Вредност: 36 милиони фунти

Најдобри атрибути: 93 забрзување, 93 брзина на спринт, 86 дриблинг

Јамајканскиот брзистер Леон Бејли е меѓу најжешките таленти во светотфудбал неколку години, а сега, со предвиден вкупен рејтинг 82, тој ќе влезе во ФИФА 23 како еден од најдобрите млади играчи на РМ што може да потпише.

Со многу простор за понатамошен развој, благодарение на неговата предвиде 85 потенцијален рејтинг, Бејли веќе е закана подолу на 23-годишна возраст. Неговото забрзување од 93, брзина на спринт од 93, агилност 86 и 86 дриблинг го прават левото стапало незапирливо кога се вози во отворен простор.

Крилниот напаѓач роден во Кингстон уживаше во уникатен пат во кариерата. Почнувајќи од Фудбалската академија на ѕвездите на Јамајка, Феникс, Бејли потоа се пресели во младинскиот систем на УСК Аниф во Австрија, а потоа во играчите до 19 години на словачкиот тим АС Тренчин. Сепак, преселбата во Генк во 2015 година му овозможи да се појави како чудесно дете, што го поттикна Баер 04 Леверкузен да го ангажира, а потоа и Астон Вила за 28 милиони фунти во текот на летото 2021 година. Откако се приклучи на клубот од Вест Мидлендс, тој постигна само три гола од 25 настапи.

Педро Гончалвеш (82 OVR – 88 POT)

Тим: Спортинг CP

Возраст: 24

Плата: 17.000 фунти

Вредност: 41,5 милиони фунти

Најдобри атрибути: 87 Рамнотежа, 86 смиреност, 85 издржливост

Потенцијалниот рејтинг од 88 на Педро Гончалвеш може да доведе до неколку поени помалку од стандардот на Кристијано Роналдо, но португалското десно крило 81 генерално веќе го става меѓу најдобрите млади RW во ФИФА23.

Со неговите моментални 84 позиционирања во нападот, 84 контрола на топката, потези со четири ѕвездички, 86 смиреност, 84 реакции, 84 завршници и 81 моќ за шут, Гонсалвеш е токму тој вид на крило што сакате да го имајте ја топката до аголот на шеснаесетникот пред да ги засечете за да ги тестирате одбранбените играчи и голманот.

Во неговото време со Вулверхемптон Вондерерс и ФК Фамаликао, откако се префрли во Англија од младинскиот состав на Валенсија во 2017 година, тоа е фер да се каже дека Гонсалвеш се бореше да го покаже својот вистински потенцијал. Во 2019/2020 година, тој главно играше како центаршут за Фамаликао, но Спортинг ЦП ја препозна неговата вродена способност за постигнување голови и вештина на топката, потпиша со него за 6 милиони фунти, го турна на десно крило, а потоа постигна 23 гола. последен во сезоната 2020/21.

Гонсалвеш уживаше во уште еден брилијантен настап во кампањата 2021/22, постигнувајќи 15 гола и забележајќи 14 асистенции во вкупно 41 настап во сите натпреварувања за португалскиот тим. Тој ја започна актуелната кампања во голем стил, со четири гола и три асистенции во шест првенствени натпревари во моментот на пишување.

Дејан Кулушевски (81 OVR – 89 POT)

Тим: Тотенхем

Возраст: 22

Плата: 62.000 фунти

Вредност: 50 милиони фунти

Најдобри атрибути: 87 Контрола на топката, 86 Издржливост, 85 Забрзување

Не само Швеѓанецот е меѓу најдобрите десничарски чуда што потпишале во Career Mode, но ДејанКулушевски, исто така, има доволно силен предвиден вкупен рејтинг (81 OVR) за да се рангира меѓу најдобрите млади играчи кои играат на оваа позиција. брз работник по крилото, моментално со 86 издржливост, 85 забрзување, 83 брзина на спринт, 80 реакции и 77 сила. Уште подобро, сите клучни атрибути на Кулушевски ќе продолжат да растат додека тој се развива кон неговиот моќен потенцијален рејтинг од 89.

Откако му се приклучи на Тотенхем во јануари 2022 година од Јувентус во договор за позајмица од 18 месеци што чинеше 8,3 милиони фунти, Швеѓанец речиси веднаш удри на земја во северен Лондон. Во 18 настапи во Премиер лигата во втората половина од кампањата 2021/22, крилниот напаѓач постигна пет гола и забележа осум асистенции, вклучително и два удари во победата од 3-2 над Манчестер Сити.

Тој стана редовен играч под Антонио Конте и им помогна да обезбедат место во Лигата на шампионите пред сезоната 2022/23. Тотенхем се пресели да го ангажира трајно за сума од 33,5 милиони фунти во летото 2022 година. Во тековната кампања, тој веќе има три придонеси за гол од шест лигашки натпревари, имајќи запишано еден гол и две асистенции во моментот на пишување.

Букајо Сака (82 OVR – 89 POT)

Тим: Арсенал

Возраст: 21

Плата: 42.500 фунти

Вредност: 39 милиони фунти

Најдобри атрибути: 86 Забрзување, 83 Дриблинг,83 Агилност

Додавајќи го речиси бескрајниот куп на новите англиски таленти наведени како RM или RW на FIFA 23, вкупната оценка на Букајо Сака од 82 го става со најдобрите десни крила во режим на кариера и покрај тоа што има само 21- години.

Извонредно разноврсен играч кој е среќен да игра надолу од двете страни од бековската позиција до крилото, рејтингот на Сака во играта ја одразува неговата добро заокружена. 83 дриблинг на лондончанецот, 82 брзина на спринт и 86 забрзување се, се разбира, најважните моменти, но неговите 69 справувања за стоење, 69 завршување, 68 шут моќ и 79 нафрлувања, исто така, стануваат сè покорисни како што расте кон својата 89 потенцијална оценка.

Сака е основен член на тимот на Арсенал, постигнувајќи 13 гола и уште 22 до неговиот 96-ти настап. Тој, исто така, ја имаше својата вештина за запишување на листата со резултати и во националниот тим, при што младиот Топџија постигна четири гола во 18 натпревари.

Во текот на изминатите две сезони, Сака беше веројатно еден од најдобрите играчи на Арсенал и Неговата важност за Микел Артета беше истакната во кампањата 2021/22, каде што настапи на сите 38 лигашки натпревари, постигнувајќи 11 голови и асистенција на седум во процесот. Тој, исто така, ја освои наградата за играч на сезоната на Арсенал во 2022 година, втора последователна сезона, и стана првиот играч по легендата на клубот Тиери Анри во 2004 година што го постигнал тој подвиг.

Виктор Циганков (80 OVR – 86 POT )

Тим: Динамо Киев

Возраст: 24

Плата: 21.000 фунти

Вредност: £28,5 милиони

Најдобри атрибути: 85 брзина на спринт, 84 забрзување, 82 агилност

Десниот играч за врска Виктор Циганков влегува во горните нивоа на оваа листа на најдобри млади десни крила врз основа на неговиот вкупен рејтинг од 80 на 23-годишна возраст - при што младиот играч сè уште може да прерасне во пристојна оценка од 86 потенцијални крила.

Брзината е примарна предност на овој лев футер во ФИФА 23, со неговата сегашна брзина од 85 спринт, 82 агилност и 84 забрзување што го надминува неговиот вкупен рејтинг. Искористувајќи ги тие за да трча покрај одбранбените играчи, Циганков потоа може да ја искористи својата 81 контрола на топката, 80 дриблинг, 77 нафрлувања, 74 удари од далечина или 75 финиширања за да го испорача крајниот производ.

Украинецот роден во Израел е дел од системот на Динамо Киев уште од многу млада возраст, пробивајќи го својот пат до првиот тим во 2016 година. Во таа прва целосна кампања, тој постигна пет гола и шест асистенции на 29 натпревари.

Во сезоната 2020/21, тој број се зголеми на 15 гола и девет асистенции на пат до него и Bilo-Syni го освои Купот на Украина, Суперкупот и Премиер лигата. Минатата година, тој исто така имаше уште една плодна сезона со украинскиот гигант, постигнувајќи 11 гола и забележа четири асистенции во вкупно 25 натпревари во сите натпреварувања.

Тој постигна два голови од шест натпревари во тековната кампања и ќе биде желен на подобронеговиот резултат од минатата сезона. На меѓународниот фронт, тој е познато име со Украина, откако постигна седум гола на 40 настапи откако дебитираше во 2016 година.

Сите најдобри десни крила (РВ и РМ) во кариерата на ФИФА 23 Режим

Погледнете ја табелата подолу за да ги видите сите најдобри десни крила во ФИФА 23. Ќе ги најдете подредени според нивната вкупна оцена.

Име Предвидено Севкупно Предвиден потенцијал Возраст Позиција Тим Вредност Плата
Џејдон Санчо 84 89 22 РМ, CF , LM Манчестер Јунајтед £100 милиони £130.000
Федерико Киеза 83 91 24 RW, LW, RM Piemonte Calcio (Јувентус) £69,5 милиони £ 63.000
Феран Торес 82 90 22 RW, ST Барселона 59 милиони фунти 100.000 фунти
Леон Бејли 82 85 25 RM, RW, LW Астон Вила 35 милиони фунти £65.000
Педро Гончалвеш 82 88 24 RW, CM Спортинг CP £41,5 милиони £17.000
Дејан Кулушевски 81 89 22 RW, CF Тотенхем £50 милиони £62.000
Букајо
Скролај на врв