Nëse jeni duke luajtur një ndeshje të nivelit më të lartë në FIFA 22, shanset janë që ju të dëshironi të vendosni një ekip me pesë yje dhe të gjithë lojtarët e tyre të klasit botëror. Në këtë mënyrë, ju mund të përjetoni mishërimin e lojës simuluese të futbollit.

Në këtë artikull, do të zbuloni se me cilat skuadra me pesë yje janë më të mirat për të luajtur në FIFA 22, duke filluar nga më të mirat e grupit përpara se të kalojmë në skuadrat e tjera më të mira me pesë yje për t'u përdorur.

Paris Saint-Germain (5 yje), Në ​​përgjithësi: 86

Sulmi: 89

Mesfusha: 83

Mbrojtja: 85

Total : 86

Lojtarët më të mirë: Lionel Messi (93 OVR), Kylian Mbappe (91 OVR), Neymar (91 OVR)

Mungon titullin e Ligue 1 për të Lille sezonin e kaluar duket se i ka rënë daulleve të luftës në Paris Saint-Germain, pasi ata kanë rekrutuar në mënyrë të egër gjatë gjithë verës. Duke marrë përforcimet e Lionel Messit, Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma dhe Georginio Wijnaldum në transferime të lira, skuadra e Mauricio Pochettino po duket edhe më e fortë këtë sezon.

Parisianët dhe formacioni i tyre i mbushur me yje janë çuditërisht ekipi më i vlerësuar në lojë, me lojtarin padyshim më të madh të të gjitha kohërave, Lionel Messi, duke u zhvendosur në Francë për t'u lidhur me ish-partnerin e 'MSN' Neymar. Treshja e përparme e Neymar (91 OVR), Mbappe (91 OVR) dhe Messi (93 OVR) është e mjaftueshme për të shkaktuar çdo mbrojtës.Nënshkruani

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit më të mirë të majtë të rinj (LB & LWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Portierët më të mirë të rinj (GK) për të nënshkruar

Po kërkoni pazare?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2022 (Sezoni i parë) dhe agjentët falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2023 (Sezoni i dytë) dhe agjentë falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të huasë

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Gurë Kristali të Fshehura të Ligës së Ulët

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Më i miri i lirë Mbrapa qendrore (CB) me potencial të lartë për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapa e djathtë më e mirë e lirë (RB & RWB) me potencial të lartë për të nënshkruar

makthet.

Les Rouge et Bleu kanë gjithashtu një mbrojtje tepër të fortë. Me Donnarumma (89 OVR), Ramos (88 OVR) dhe kapitenin e klubit Marquinhos (87 OVR), ju bën të pyesni veten nëse ka ndonjë shpresë për të mundur ekipin francez. Akoma më mbresëlënës janë lojtarët në pankinë, me yje si Ángel Di María, Mauro Icardi dhe Presnel Kimpembe në dispozicionin tuaj.

Manchester City (5 yje), Në ​​përgjithësi: 85

Sulm: 85

Mesfusha: 85

Mbrojtja: 86

Totali: 85

Lojtarët më të mirë: Kevin De Bruyne (91 OVR), Ederson (89 OVR), Raheem Sterling (88 OVR)

Duke rënë në pengesën e fundit në finalen e Ligës së Kampionëve të sezonit të kaluar ndaj rivalëve të Premier League, Chelsea, Manchester City ende arriti një sezon të suksesshëm , duke fituar Premier Ligën dhe Kupën EFL.

Pëlqyesit e Ruben Dias që erdhi në klub i dhanë Cityzens një nxitje masive në mbrojtjen e tyre, duke sjellë disa shtrëngime shumë të nevojshme që nga më parë kapiteni Vincent Kompany u nda me klubin.

Pavarësisht se nuk ka një sulmues superstar të të njëjtit kalibër si pjesa tjetër e ekipit, lojtarë të tillë si Kevin De Bruyne (91 OVR), Raheem Sterling me përshpejtimin e tij të jashtëzakonshëm 95, shkathtësinë 94 dhe shpejtësinë e sprintit 88, dhe braziliani Ederson dominues në portë e kompensojnë mungesën e një sulmuesi natyral.

Nënshkrimi i Jack Grealish gjatë verës ka ndihmuar për të forcuarSulmi i Manchester Cityt edhe më tej, dhe ai do të jetë në gjendje të ndikojë ose jashtë stolit ose nga fishkëllima e parë.

Bayern Munich (5 yje), Në ​​përgjithësi: 84

Sulmi: 84

Mesfusha: 86

Mbrojtja: 81

Totali: 84

Lojtarët më të mirë: Robert Lewandowski (92 OVR), Manuel Neuer (90 OVR), Joshua Kimmich (89 OVR)

Duke fituar titullin e tyre të nëntë radhazi të Bundesligës në sezonin 2020/21, Bayern Munich arriti gjithashtu një pikë historike prej 30 titujsh të ligës në ligën e parë gjermane. Për t'i shtuar atyre vlerësimeve, ata gjithashtu fituan DFL-Superkupën, UEFA Superkupën dhe Kupën e Botës për Klube FIFA në të njëjtin sezon. Është e sigurt të thuhet se Die Roten do të ketë një tjetër fushatë të suksesshme këtë vit.

Përdorimi i lojtarëve të shpejtë të gjerë si Gnabry (85 OVR) dhe Coman (86 OVR) është thelbësor për të fituar ndeshjet me Bayernin. Të kalosh njeriun e tyre dhe të kalosh topin në këmbë ose në kokë të legjendës polake Robert Lewandowski – me 96 pozicione, 95 përfundime dhe 93 reagime – do të rezultojë në një gol nëntë nga dhjetë.

Të jesh i sigurt për të përdorur mesfushorët tepër të talentuar të klubit kur përpiqesh të gjesh hapje për të tjerët, është çelësi për të siguruar fitoren në FIFA 22. Me cilësinë e plotë në mes të parkut me Kimmich (89 OVR), Goretzka (87 OVR), dhe heroi i klubit Müller (87) duke qenë pjesë e sulmit, do të ketë shumëi shanseve që Lewandowski të përfundojë.

Liverpool (5 yje), Në ​​përgjithësi: 84

Sulmi: 86

Mesfusha: 83

Mbrojtja: 85

Totali: 84

Lojtarët më të mirë: Virgil van Dijk (89 OVR), Mohammed Salah (89 OVR), Sadio Mané (89 OVR)

Pasi humbën mbrojtësin e tyre yllin Virgil van Dijk për pjesën më të madhe të sezonit të kaluar, Liverpool duhej të përshtatin një stil të ri të lojës gung-ho për shkak të dobësive të tyre mbrojtëse pa hajmali holandeze. Edhe me këtë pengesë masive, Reds arritën të përfundonin të tretin në një sezon shumë konkurrues në Premier League.

Me Mané dhe Salah, të dy të vlerësuar me 89 në përgjithësi, si kërcënimi kryesor sulmues, dhe Roberto Firmino duke luajtur si nëntë të rremë , skuadra lulëzon kur shkon përpara dhe gjen hapësirë. Aftësia e Firminos për të mposhtur lojtarin e tij (90 kontrolli i topit dhe 89 driblime) krijon kërdi për mbrojtësit kundërshtarë.

Pa fuqi mbrojtëse, Liverpool gjithashtu ka dy nga mbrojtësit më të mirë në FIFA 22 me Andrew Robertson dhe Trent Alexander-Arnold të dy vlerësuan 87 në përgjithësi. Kur shtoni në mesfushë partnerët e Thiago (86 OVR) dhe Fabinho (86 OVR), dhe kombinimin e Virgil van Dijk (89 OVR) dhe portierit Alisson (89 OVR) në anën e pasme, ju keni një recetë për një titull- ekipi fitues në FIFA 22.

Manchester United (5 yje), Në ​​përgjithësi: 84

Sulmi: 85

Mesfusha: 85

Mbrojtja: 83

Totali: 84

Lojtarët më të mirë: Cristiano Ronaldo (91 OVR), Bruno Fernandes (88 OVR), Paul Pogba (87 OVR)

Pas 12 vitesh të gjata në pritje, sulmuesi legjendar Cristiano Ronaldo është rikthyer në Old Trafford, duke u rreshtuar përkrah bashkëkombësit Bruno Fernandes dhe ish-bashkëlojtarit Raphael Varane – gjithashtu një nënshkrim i ri për Djajtë e Kuq këtë verë.

Manchester United do të kërkojë të ndërtojë në përfundimin e tyre shumë të përmirësuar të vendit të dytë në Premier League sezonin e kaluar. Me ritmin dhe aftësitë e driblimit të Jadon Sancho (91 shkathtësi, 85 përshpejtim, 78 shpejtësi sprint) dhe Marcus Rashford (84 shkathtësi, 86 përshpejtim, 93 shpejtësi sprint) në krahë, Cristiano Ronaldo do të ketë shumë mundësi për të shfrytëzuar kërcimin e tij 95. , 90 saktësia e kokës dhe 95 përfundimi.

Kur shtohet mundësia që Bruno Fernandes të luajë topin me 88, ose në këmbë ose prapa për lojtarët me shpejtësi që të kapin, duke shtuar një lojtar me aftësitë teknike të Paul Pogba me 87 vlerësime. ekipi thjesht nuk duket i drejtë me kundërshtarët tuaj në FIFA 22.

Real Madrid (5 yje), Në ​​përgjithësi: 84

Sulmi: 84

Mesfusha: 85

Mbrojtja: 83

Totali: 84

Lojtarët më të mirë: Karim Benzema (89 OVR), Casemiro (89 OVR), Thibaut Courtois (89 OVR)

Mungimi i titullit të La Ligës për rivalët e hidhur Atlético Madrid sezonin e kaluar,Real Madrid pati një dritare relativisht të qetë transferimi në verë. Edhe pse nënshkrimi i mbrojtësit austriak David Alaba (84 OVR) kaloi paksa pa u vënë re, kapja e mesfushorit Eduardo Camavinga (78 OVR) ishte një punë e madhe.

Me Gareth Bale (82 OVR) të rigjallëruar dhe të rikthyer pas një sezoni të huazuar në Tottenham, duket se Los Blancos mund të kthehen në ritmin e tyre. Eden Hazard (85 OVR) do të jetë gjithashtu në dispozicionin tuaj në krah, dhe të rinjtë Rodrygo (79 OVR) dhe Vinicius Jr (80 OVR) do të përmirësohen me vazhdimin e sezonit, duke shpresuar të aksionojnë pretendimin e tyre si zgjedhje e parë në krah. .

Karim Benzema (89 OVR) kryeson sulmin dhe është një objektiv i shkëlqyer në FIFA 22, duke mburrur me saktësi 89 goditje dhe 90 përfundime. Casemiro ka parë që vlerësimi i tij i përgjithshëm të rritet në 89 pas një sezoni shumë mbresëlënës. Luka Modrić (87 OVR) dhe Toni Kroos (88 OVR) gjithashtu vazhdojnë të dëshmojnë klasin e tyre në mes të fushës.

Atlético Madrid (5 yje), Në ​​përgjithësi: 84

Sulmi: 84

Mesfusha: 84

Mbrojtja: 83

Totali: 84

Lojtarët më të mirë: Jan Oblak (91 OVR), Luis Suarez (88 OVR), Marcos Llorente (86 OVR)

Fitimi i La Ligës sezonin e kaluar me Luis Suarez si golashënuesi më i mirë i tyre do të sjellë buzëqeshje në fytyrën e tifozëve të Atléti dhe lot në fytyrat e bazës së tifozëve të Barcelonës pas sulmuesit.me sa duket u detyrua të largohej nga klubi. Duke u forcuar më tej këtë verë, Antoine Griezmann rikthehet në klub pas një periudhe në Camp Nou. I njohur për qëndrimin e tyre "kurrë mos vdis", Diego Simeone e ka kthyer Atlético Madrid në pretendent për titull.

Pavarësisht se Jan Oblak i është dhënë një vlerësim masiv 91 në FIFA 22 dhe reputacioni i Atléticos për të qenë një ekip i vështirë për t'u thyer në mbrojtje, këtë sezon mund të ndihet shumë më sulmues kur luan me Colchoneros për shkak të talenteve që kanë në dispozicion. Suárez (88 OVR) dhe Griezmann (85 OVR) kryesojnë sulmin, ndërsa Koke (85 OVR) dhe Llorente ofrojnë opsione të ndryshme në vazhdim.

Të gjitha skuadrat më të mira me 5 yje në FIFA 22

Në tabelën e mëposhtme, do të gjeni të gjitha skuadrat më të mira vendase me 5 yje në FIFA 22; përdorni atë për të gjetur se cilat prej tyre dëshironi të provoni vetë.

Ekipi Yjet Përgjithësisht Sulmi Mesfusha Mbrojtja
Paris Saint-Germain 5 86 89 83 85
Manchester City 5 85 85 85 86
Bayern München 5 84 92 85 81
Liverpool 5 84 86 83 85
Manchester United 5 84 85 84 83
RealMadrid 5 84 84 85 83
Atlético de Madrid 5 84 84 83 83
FC Barcelona 5 83 85 84 80
Chelsea 5 83 84 86 81
Juventus 5 83 82 82 84

Tani që e dini cilat skuadra me 5 yje janë më të mirat në FIFA 22, provoni ato dhe shikoni se cilat prej tyre ju pëlqen të luani si më të mirët.

Po kërkoni skuadrat më të mira?

FIFA 22: Ekipet më të mira 3.5 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira me 4 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira 4.5 yje për të luajtur me

FIFA 22 : Ekipet më të mira mbrojtëse

FIFA 22: Ekipet më të shpejta për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira për t'u përdorur, rindërtuar dhe filluar në modalitetin e karrierës

FIFA 22: më e keqja Ekipet për t'u përdorur

Po kërkoni për wonderkids?

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapshtësit më të mirë të rinj të djathtë (RB & RWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mbrojtësit më të mirë të rinj të majtë (LB & LWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mbështetja më e mirë qendrore e të rinjve (CB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anët më të mirë të rinj të majtë (LW & LM) në Hyni në Modalitetin e Karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të Mirë të rinj (CM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anësorët më të mirë të rinj të djathtë (RW & RM) për t'u identifikuar në karrierëModaliteti

FIFA 22 Wonderkids: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Portierët më të mirë të rinj (GK) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj anglezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj brazilianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj spanjollë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj gjermanë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë francezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë italianë për Hyni në modalitetin e karrierës

Kërkoni lojtarët më të mirë të rinj?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapa e djathtë e rinj më të mirë (RB & RWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë mbrojtës të rinj (CDM) për nënshkrim

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Më i miri Mesfushorët e rinj qendrorë (CM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës në FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës së FIFA 22: Anësorët më të mirë të djathtë të rinj (RW & RM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Anët e majtë më të mirë të rinj (LM & LW) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbështetja më e mirë qendrore e të rinjve (CB) në

Lëviz në fillim