Mesfushorët e FIFA 22: Mesfushorët qendrorë më të shpejtë (CM)

Loja e lojës së FIFA-s favorizon lojtarët me ritëm më shumë se çdo atribut tjetër, dhe zotërimi i mesfushorëve qendrorë që mund të kalojnë në mënyrë efektive midis kutive dhe të përputhen me ritmin e sulmuesve kundërshtarë është jetik nëse doni të shmangni tejkalimin dhe tejkalimin në mesfushë.

Zgjedhja e mesfushorëve qendrorë më të shpejtë në FIFA 22

Ky artikull fokusohet në mesfushorët qendrorë më të shpejtë (CM) në ndeshjen me Marcos Llorente, Marcelino Moreno , dhe Latif Blessing është ndër më të shpejtët në FIFA 22.

Ne i kemi renditur këta tregtarë me ritëm bazuar në vlerësimin e tyre të ritmit dhe faktin se pozicioni i tyre i preferuar është në mesfushën qendrore (CM).

Në fund të artikullit, do të gjeni një listë të plotë të të gjithë CM-ve më të shpejtë në FIFA 22.

1. Marcelino Moreno (74 OVR – 76 POT)

Ekipi: Atlanta United

Mosha: 26

Paga: £8,000 p/w

Vlera: £5 milion

Atributet më të mira: 93 Shkathtësia, 91 përshpejtim, 90 ekuilibër

Marcelino Moreno mban mantelin e të qenit mesfushori më i shpejtë qendror në FIFA 22, me nxitimin e tij 91 dhe shpejtësinë e sprintit 87 të mjaftueshme për të shkaktuar telashe çdo lojtari kundërshtar.

Playmakeri argjentinas i Atlanta United i siguron skuadrës së tij ritëm serioz, por edhe aftësinë për të shkatërruar mbrojtësit me topin në këmbët e tij. Kombinoje ritmin e tij të papërpunuar me 93 shkathtësi, 81 driblime dhe pesë yjeArgyle 860,000£ 3,000£ Petter Strand 82 84 81 66 67 26 CM, LW Vålerenga Futball £860,000 £2,000 Frederik Holst 82 84 81 67 68 26 CM, RB IF Elfsborg 1 milion £ £2,000 Enock Mwepu 82 78 85 75 81 23 CM, CDM, CAM Brighton & Hove Albion 7.7 milion £ £36,000 Joel Obi 82 86 79 71 71 30 CM, LM US Salernitana 1919 £ 1.5 milion £22,000 Thomas Lemar 82 84 80 83 86 25 CM, LM, CF Atlético de Madrid 40.9 milion £ £61,000 Weston McKennie 82 81 82 78 82 22 CM, RM, LM Juventus 17.6 milion £ 52,000 £ Dru Yearwood 82 82 82 64 74 21 CM, CDM New York Red Bulls 1.1 milion £ £2,000 Aaron Herzog 81 82 80 62 68 23 CM, CAM, CDM Hallescher FC 538,000£ 731£

Nëse dëshironi që CM-të më të shpejta tëdominoni në ruajtjen tuaj të FIFA 22, mos shikoni më larg se lista e dhënë më sipër.

lëvizjet e aftësive dhe Moreno profilizohet si një nga mesfushorët më të fuqishëm që mund të përdorni në lojë.

Me një klauzolë lirimi prej 6.8 milionë £ në "Modalitetin e Karrierës", Moreno është një nënshkrim i përshtatshëm për një sërë menaxherësh të mundshëm fare nivelet në lojë dhe duke pasur parasysh formën e tij shkëlqyese në MLS – ku ai shënoi në nëntë raste dhe asistoi pesë herë të tjera në vetëm 32 ndeshje – popullariteti i tij mes menaxherëve në jetën reale do të rritet ndjeshëm.

2. Marcos Llorente (86 OVR – 89 POT)

Ekipi: Atlético Madrid

Mosha: 26

Paga: 95,000 £ p/w

Vlera: 88 milion £

Atributet më të mira: 90 Shpejtësia e Sprintit, 90 Qëndrueshmëria, 87 Pozicionimi sulmues

Marcos Llorente është një mesfushor tepër i kompletuar, por shpejtësia e tij 90 sprint dhe përshpejtimi 86 janë ato që e bëjnë me të vërtetë spanjolli dinamik një futbollist i veçantë.

Llorente ka atribute që shumica e mesfushorëve qendrorë mund të ëndërronin vetëm. Ritmi i tij, 90 qëndrueshmëri, 86 pasime të shkurtra, 87 pozicionime në sulm, 86 vizione dhe 80 goditje në këmbë nxjerrin në pah Llorente si një figurë të jashtëzakonshme fizike, teknike, sulmuese dhe mbrojtëse në qendër të mesfushës së klasit botëror të Atlético Madrid.

0>Në moshën 26-vjeçare, Llorente vetëm tani po i afrohet kulmit të tij fizik dhe klauzola e tij e lirimit prej 160.8 milionë £ në FIFA 22 pasqyron se sa pozitiv ka qenë zhvillimi i tij në Atlético Madrid.dy sezonet e fundit pasi e nënshkruan atë nga rivalët lokalë Real Madrid për 27 milionë £.

3. Latif Blessing (71 OVR – 75 POT)

Ekipi : Los Angeles FC

Mosha: 24

Paga : 5000 £ p/w

Vlera: 2.7 milion £

Atributet më të mira: 90 Shkathtësi, 88 Përshpejtim, 87 Qëndrueshmëri

Vlerësimet e përshpejtimit 88 të binjakëzuara me shpejtësinë e sprintit 85 i japin Latif Blessing lëvizshmërinë për të operuar si një mesfushor qendror shumë energjik dhe mbrojtës i djathtë në MLS.

Cilësitë më të mëdha të ganezit janë padyshim ritmi dhe qëndrueshmëria e tij, megjithëse bekim ka ende atributet teknike për të performuar në mënyrë të shkëlqyeshme në mesfushën qendrore. 75 driblime dhe pasime të shkurtra sugjerojnë se Blessing mund të driblojë ose të kalojë përmes shtypit të kundërshtarit në lojë.

Pas fillimit të karrierës së tij profesionale në vendlindjen e tij, Gana, Sporting Kansas City mori një shans për Blessing përpara 2017 drafti ku ai u hartua nga grupi kalifornian Los Angeles FC. Që kur u transferua, Blessing ka qenë një lojtar i shquar për LAFC, duke shënuar një kontribut gol një herë në katër ndeshje, që është një kthim i mirë nga qendra e mesfushës.

4. Federico Valverde (83 OVR – 89 POT)

Ekipi: Real Madrid

Mosha: 22

Paga: £160,000 p/w

Vlera: 58 milion £

Atributet më të mira: 90 Shpejtësia e Sprintit, 86Qëndrueshmëri, pasim i shkurtër 85

Talenti i parakohshëm i Uruguait nga kuti në kuti është shfaqur si një nga mesfushorët më të mirë të La Liga-s dhe kjo është jo pak e vogël për shkak të shpejtësisë së tij, të cilën FIFA 22 e vlerëson me 90 shpejtësi sprint dhe 82 përshpejtim .

Real Madrid vazhdimisht përfiton nga lëvizshmëria e Valverde në mesfushë, por janë aftësitë e tij luajtëse dhe mbrojtëse që me të vërtetë i ndryshojnë ndeshjet në favor të tyre kur ai fillon. 85 pasime të shkurtra dhe 84 pasime të gjata do të thotë se Valverde mund të përçajë skuadrat me një pasim të vetëm dhe të ndërpresë përpjekjet e kundërshtarëve me 81 ndërprerje dhe 80 goditje në këmbë.

Vetëm në 22, qielli është kufiri për Valverden, i cili mund të jetë një centurion i mundshëm për kombëtaren uruguaiane duke pasur parasysh faktin se ai ka luajtur tashmë 35 herë për vendin e tij dhe ka të paktën një dekadë tjetër në nivelin më të lartë, si ndërkombëtarisht ashtu edhe brenda vendit. Në FIFA 22, Valverde është një ëndërr për t'u përdorur me ritme të larta pune, por vetëm klubet më të pasura do të mund ta përdorin atë me klauzolën e tij të lirimit prej 112.2 milionë £.

5. Alejo Antilef (66 OVR – 75 POT)

Ekipi: Arsenal De Sarandí

Mosha: 22

Paga: 3000 £ p/w

Vlera: 1,9 milion £

Atributet më të mira: 86 Përshpejtimi, 84 Shpejtësia e Sprintit, 84 Shkathtësia

Ai mund të mos jetë mesfushori qendror më i vlerësuar në këtë listë, por Alejo Antilef i Arsenal De Sarandít 86 përshpejtimi dhe 84Shpejtësia e sprintit e veçon atë nga shumica dërrmuese e lojtarëve në lojë.

75 driblime dhe 73 kurbë në lojë e bëjnë Antilefin një teknik të mirë, aftësia e të cilit e lejon të ndikojë në lojë në zona të avancuara të fushës, gjë që plotësohet nga shkalla e lartë e punës së tij në sulm.

Një nënshkrim ideal nëse menaxhoni një ekip më të vogël në kursin tuaj, ju mund ta merrni argjentinasin e ri për 2.7 milionë £ dhe paga e tij do të jetë gjithashtu shumë e përballueshme. Arsenal De Sarandi mund të jetë më pak i prirur për të shitur Antilef në jetën reale duke qenë se ai erdhi nga akademia e të rinjve të klubit dhe nuk ka luajtur kurrë një lojë profesionale për një ekip tjetër që nga debutimi i tij në 2017.

6 Horacio Orzán (69 OVR – 69 POT)

Ekipi: FBC Melgar

Mosha: 33

Paga: 500 £ p/w

Vlera: 850k £

Atributet më të mira: 85 Shpejtësia e Sprintit, 82 Përshpejtimi, 80 Qëndrueshmëria

Një veteran me përvojë në moshën 33 vjeçare, Horacio Orzán ka ritëm që absolutisht nuk do ta prisnit nga një mesfushor qendror duke iu afruar muzgut të karrierës së tij, me 85 shpejtësi sprint dhe 82 përshpejtim që e lejojnë atë të kapërcejë kundërshtarët e tij në Primera División peruan.

Orzán është në heshtje kompetent në të gjitha aspektet e lojës në mesfushë. Vizioni 75 dhe pasimet e shkurtra 73 i lejojnë atij të krijojë raste nga loja e hapur, saktësia e 68 goditjeve të lira është më se e përdorshme nga situatat me topin e vdekur dhe 69 agresioni dhe62 ndërprerje do të thotë se ai mund të kontribuojë edhe në mbrojtje.

Në modalitetin e karrierës do të ketë opsione më të mira për të nënshkruar për një kohë të gjatë, por nuk ka dyshim në përvojën e udhëtarit argjentinas duke marrë parasysh se ai ka luajtur për tetë ekipe të ndryshme në katër jug ​​të ndryshëm Kombet amerikane në karrierën e tij profesionale dhjetëvjeçare.

7. Nicolás De La Cruz (79 OVR – 84 POT)

Ekipi: River Plate

Mosha: 24

Paga: 19,000 £ p/w

Vlera: 26,5 milion £

Atributet më të mira: 92 Qëndrueshmëri, 92 Shkathtësi, 88 Agresion

De La Cruz ka atletizmi që rrallë e gjen në qendër të mesfushës dhe vlerësimet e tij të përshpejtimit dhe shpejtësisë së sprintit prej 86 dhe 83 përkatësisht përfaqësojnë vetëm njërën anë të dhuntive të tij fizike.

Këmba e dobët dhe lëvizjet e aftësive me katër yje krahas specialiteteve të lojtarëve të motori dhe akrobati e bëjnë De La Cruz një gjetje të veçantë në FIFA 22. Kur mendoni se ai ka 92 qëndrueshmëri, 84 kurbë, 81 driblime dhe 80 pasime të shkurtra, uruguaiani nuk është vetëm një opsion sulmues fenomenal, por edhe një nga lojtarët më të nënvlerësuar. në lojën e këtij viti.

Duke filluar kursimet në Career Mode në River Plate, De La Cruz është i përballueshëm për klubet më të mëdha me një klauzolë lirimi prej 33.6 milionë £. Në moshën 24-vjeçare ai ende nuk e ka arritur kulmin e tij në lojë, dhe e njëjta gjë është e vërtetë në jetën reale me De La Cruz që po bëhet gjithnjë e më produktiv për River Plate gjatë fundit.pak sezone që kur ai erdhi nga klubi i tij i fëmijërisë uruguaian Liverpool FC.

Të gjithë CM-të më të shpejtë në FIFA 22

Në tabelën më poshtë, do të gjeni të gjitha CM-të më të shpejtë në FIFA 22 , të renditura sipas vlerësimit të ritmit të tyre.

Emri Ritmi Nxitimi Shpejtësia e Sprintit Në përgjithësi Potenciali Mosha Pozicioni Ekipi Vlera Paga
Marcelino Moreno 89 91 87 74 76 26 CM, CAM, LW Atlanta United 4.3 milion £ 7000 £
Marcos Llorente 88 85 90 85 88 26 CM, RM Atlético de Madrid 60.2 milion £ £77,000
Bekimi Latif 86 88 85 70 74 24 CM, RB Los Angeles FC 2 milion £ £4,000
Federico Valverde 86 82 90 83 89 22 CM, RW, RM Real Madrid CF 49.9 milion £ £138,000
Myles Hippolyte 85 83 86 62 62 26 CM Scunthorpe United £366,000 £3,000
Alejo Antilef 85 86 84 66 75 22 CM, CAM Arsenal deSarandi 1.6 milion £ £3,000
Horacio Orzán 84 82 85 69 69 33 CM, CAM FBC Melgar 731,000 £ £430
Nicolás De la Cruz 84 86 83 79 84 24 CM, CAM, LW River Plate 22.8 milion £ £ 16,000
Marcos Antonio 84 85 83 73 83 21 CM, CDM Shakhtar Donetsk 6 milion £ £559
Renato Sanches 84 86 83 80 86 23 CM, RM LOSC Lille 28,4 milion £ 33,000 £
Shintaro Nago 84 88 81 64 68 25 CM, CDM Kashima Antlers £688,000 £2,000
Matías Esquivel 84 85 83 68 79 22 CM, CAM Club Atlético Talleres 2.3 milion £ £5,000
Arturo Inálcio 83 80 86 78 78 21 CM, CAM Flamengo 14.2 milion £ £26,000
Kunde Malong 83 82 84 73 76 25 CM, CDM Olympiacos CFP 3.4 milion £ £860
Domingo Blanco 83 89 78 76 77 26 CM, CDM, RM Club Atlético Independiente 7.7 milion £ £13,000
Canales 83 85 82 83 83 30 CM, LM, RM Real Betis Balompié 29.7 milion £ £33,000
Darius Olaru 83 82 83 70 78 23 CM, CAM, RM FCSB (Steaua) 3 milion £ £8,000
Mubarak Wakaso 83 81 85 71 71 30 CM, LM Shenzhen FC 1.5 milion £ 7000 £
Riki Harakawa 83 85 81 69 69 27 CM, CDM Cerezo Osaka 1.3 milion £ £4,000
Warren Tchimbembé 83 79 86 67 75 23 CM, LM FC Metz 2 milion £ £5,000
Ryota Oshima 83 84 82 71 71 28 CM, CDM Kawasaki Frontale 1.6 milion £ £8,000
Junior Dina Ebimbe 83 84 82 72 80 20 CM Paris Saint-Germain 4.3 milion £ £28,000
Ryan Broom 82 84 81 65 69 24 CM Plymouth
Lëviz në Krye