NBA 2K22: Skuadrat më të mira për një roje pikë (PG).

Sulmja fillon gjithmonë në pikën, kështu që nuk është kurrë gjë e keqe të kesh një PG si lojtar në NBA 2K. Luajtja e rolit të mbajtësit kryesor të topit të jep zgjedhjen për të marrë përsipër sulmin, ose për të maksimizuar pikat e forta të shokëve të skuadrës.

Me këtë thënë, të jesh në ekipin më të mirë për pozicionin tënd është thelbësor, sepse ju mundëson të keni kimi të mirë me shokët tuaj të skuadrës jashtë shkop. Për të ditur se cilat janë skuadrat më të mira për një PG në NBA 2K22, së pari duhet të shqyrtojmë formacionet për të parë se ku mund të përshtatet lojtari juaj.

Cilat ekipe janë më të mirat për një PG në NBA 2K22 ?

Ka shumë fuqi të rënda sulmuese që qarkullojnë në NBA për momentin dhe është e rëndësishme të mbani mend se ekipi juaj i preferuar mund të mos jetë vendi më i mirë i uljes nëse ata tashmë kanë një superyll Point guard.

Megjithatë, ka shumë skuadra në të cilat gardi i pikës luan më shumë si një roje gjuajtjeje, dhe vetëm kjo e bën PG-në tuaj një përshtatje të shkëlqyeshme për ato ekipe.

Këtu janë skuadrat më të mira për një PG të ri për t'u bashkuar në NBA 2K22.

1. Indiana Pacers

Sa i mirë që është Malcom Brogdon, grupi i tij i aftësive është më i mirë për gjuajtje roje se një pikë roje. Të qenit pjesë e rotacionit të Pacers do t'i mundësojë atij të përqendrohet në të qenit golashënues ndërkohë që ju vendosni lojëra për të.

Ju ka të ngjarë të ndani kohën me TJ McConnell në pozicionin e pikës, por goli këtu është të detyrosh TJ tëpërqendrohuni më shumë në mbrojtjen rrethuese, ndërsa ju bëni më shumë rezultat kur luani me njësinë e dytë.

2. Orlando Magic

Kultura në Orlando është kanceroze në NBA e vërtetë, dhe nuk është një vend i mrekullueshëm për një roje të re që të zhvillohet nëse ka apo jo një veteran të talentuar në ekip. Për fat të mirë, ju mund ta ndryshoni atë kulturë me PG-në tuaj në 2K22.

Ka një grup lojtarësh që mund të luajnë pikë roje në ekip, me Michael Carter-Williams, Markelle Fultz, Jalen Suggs, Cole Anthony dhe RJ Hampton që të gjithë luftojnë për vendin. Lajmi i mirë është se, nga ato, konkurrenca e vetme e vërtetë që do të keni është Carter-Williams.

Fatmirësisht, ju keni kontrollin mbi fatin e lojtarit tuaj në NBA 2K. Kjo do të thotë se PG-ja juaj nuk do të përfundojë në një situatë si Mo Bamba ose Mario Hezonja, të cilët të dy nuk mund të merrnin kohë të mjaftueshme për të luajtur sepse Nikola Vucevic dhe Evan Fournier ishin vendosur tashmë në pozicionet e tyre përkatëse.

3. New Orleans Pelicans

Pelicans mund të jetë një nga skuadrat më të mira në të cilat mund të zbarkojë rojtari juaj, sepse skuadra është e mbushur me një përzierje lojtarësh, prerëse, të zgjedhur dhe roll, dhe gjuajtës vend-up. Ju keni më shumë gjasa të jeni në konkurrencë me Brandon Ingram për topin sesa pikërojtësit aktualë në ekip.

Devonte Graham dhe Josh Hart, dy rojet nominale të ekipit, nuk janë vërtet pikë. rojet në termanga mënyra sesi luajnë. Tomáš Satoranský është i vetmi lojtar në Pelicans që ka aftësinë për të luajtur si gjeneral dyshemeje.

Do t'ju pëlqejë të vini në lojë me Zion Williamson, Jonas Valančiūnas dhe Jaxson Hayes të gjitha të aftë për të rrëshqitur në buzë pasi ju vendosin një ekran.

4. Minnesota Timberwolves

Dikur subjekt i shumë talljeve në perëndim, Timberwolves tani kanë pak më shumë qëndrim u injektua tek ata me shtimin e Patrick Beverley në ekip. Dalja e Anthony Edwards ka qenë gjithashtu e mirë për t'u parë, dhe i ka bërë ata një ndeshje shumë më të vështirë.

Në pozicionin e rojës është D'Angelo Russell, i cili mbërriti në Minesota pas qëndrimit të tij në Golden State dështoi të stërvitej kryesisht sepse ai nuk donte të luante qitje roje ndaj Steph Curry. Lajmi i mirë është se, në NBA 2K, ju mund ta detyroni atë të bëjë vetëm atë pasi të përmirësoheni si pikë roje.

Do të jetë një ndërtim i ngadaltë nëse krijoni një gardian pikësh i cili u hartua në Timberwolves , kjo është arsyeja pse ato QV do t'ia vlejnë sapo të filloni të përmirësoni atributet dhe distinktivët e rojës suaj.

5. Washington Wizards

Wizards sapo humbën super pikë roje në Russell Westbrook, dhe i vetmi i mirë që kanë mbetur në formacionin e tyre aktual është Spencer Dinwiddie.

Ju do të dëshironi që roja juaj të dërgohet në Uashington sepse ështëdo të jetë një ngjitje e lehtë në rrotullim. Dinwiddie është një lojtar që posedon talent të nivelit fillestar, por është gjithashtu krejtësisht e mundshme që ai të luajë jashtë pankinës.

Përveç kësaj, do t'ju japë gjithashtu një shans për të përmirësuar ato distinktivë të lojës sepse ju 'Padyshim që do të kënaqem duke krijuar për Bradley Beal.

6. Toronto Raptors

Një ekip tjetër që është në të njëjtën situatë në pikën si Wizards janë Toronto Raptors . Goran Dragić është i aftë të luajë si një All-Star, por në moshën e tij të shtyrë ai shpesh luan jashtë pankinës.

Mund të jetë mjaft frustruese, megjithatë, të jesh krijues këtu me Pascal Siakam si të vetmin bonafid shoku i skuadrës fyese, edhe pse të paktën mund të mbështetesh te Fred VanVleet për treshen.

Struktura më e mirë e PG për këtë situatë është të modelosh lojtarin tënd si Kyle Lowry dhe të mbushësh boshllëkun që la në Toronto.

7. Denver Nuggets

Nuggets janë në një situatë mjaft të çuditshme, ku lehtësuesi i tyre më i mirë është një qendër.

Pushtetari fillestar i skuadrës është Jamal Murray, i cili, në këtë fazë të karrierës së tij, ne e dimë shumë mirë se është një roje gjuajtëse me doreza të mira. Kjo do të jetë një situatë tjetër ku Murray do të rikthehet në pozicionin e tij të natyrshëm ndërsa ju filloni të përmirësoheni si lojtar.

Mund të jetë një proces mjaft i zgjatur, por të paktën ju keni vetëm Facundo Campazzo dhe Monté Morris për t'u shqetësuarrotacioni, me të parën që është i vetmi i vërtetë me të cilin do të konkurroni për minuta të tëra.

Megjithatë, mos u shqetësoni shumë për të luajtur këtu. Në vend të kësaj, përpiquni të përmirësoni atributet dhe distinktivët tuaj të gjuajtjes, sepse do t'ju duhet të jepni kur Nikola Jokic të shohë të hapur dhe të godasë me një pasim.

Si të jesh një roje e mirë në NBA 2K22

Gjëja e mirë e meta-s së sotme të NBA 2K është se top hero nuk është më një mënyrë e lehtë për të luajtur. Kanë ikur ditët në të cilat mund të krijoni një roje pikë vetëm që të mund të kapni topin.

Ju do të duhet të jeni më metodik në qasjen tuaj këtu, sepse do të mbështeteni shumë te aftësia për të përshtatur stilin tuaj të lojës për t'iu përshtatur skuadrës në të cilën jeni. Të jesh një PG në 2K22 do të jetë një detyrë emocionuese.

Megjithatë, nëse do të fokusohesh në një aftësi specifike, fokusohu fillimisht në përmirësimin e lojës. Nëse filloni me mbrojtjen, do të zhgënjeheni me numrin e faulleve që do të merrni.

Të jesh playmaker është hapi i parë më i sigurt për t'u bërë një roje e mirë pikë në NBA 2K22.

Duke kërkuar më shumë ndërtime?

NBA 2K22: Ndërtimet dhe këshillat më të mira të sulmit të vogël (SF)

NBA 2K22: Ndërtimet dhe këshillat më të mira për sulmues të fuqishëm (PF)

NBA 2K22: Ndërtesat dhe këshillat më të mira në qendër (C)

NBA 2K22: Ndërtesat dhe këshillat më të mira të gjuajtjes (SG)

NBA 2K22: Garda më e mirë e pikës (PG) Ndërtesat dhe këshillat

Kërkonidistinktivët më të mirë?

NBA 2K22: Distinktivët më të mirë për një Slasher

NBA 2K22: Distinktivët më të mirë për një Bishë Paint

NBA 2K23: Distinktivët më të mirë të gjuajtjes për shënim Më shumë pikë

NBA 2K22: Distinktivët më të mirë për të rritur lojën tuaj

NBA 2K22: Distinktivët më të mirë mbrojtës për të rritur lojën tuaj

NBA 2K22: Distinktivët më të mirë të përfundimit për të rritur lojën tuaj

NBA 2K22: Distinktivët më të mirë të gjuajtjes për të forcuar lojën tuaj

Duke kërkuar më shumë udhëzues të NBA 2K22?

Simbolet NBA 2K22 të shpjeguara: Gjithçka që ju nevojitet për të di

NBA 2K23: Skuadrat më të mira për të luajtur si sulmues i vogël (SF) në MyCareer

NBA 2K23: Ekipet më të mira për të luajtur si qendër (C) në MyCaree

NBA 2K22: Ekipet më të mira për një (SG) Shooting Guard

NBA 2K22 Sliders Shpjeguar: Udhëzues për një përvojë realiste

NBA 2K22: Metoda të lehta për të fituar VC shpejt

NBA 2K22: Gjuajtësit më të mirë me 3 pikë në lojë

NBA 2K22: Dunkers më të mirë në lojë

Lëviz në Krye