ФИФА 22: Најдобрите тимови со 5 ѕвезди за играње

Ако играте натпревар од највисоко ниво во ФИФА 22, шансите се дека ќе сакате да распоредите тим со пет ѕвезди и сите нивни играчи од светска класа. На овој начин, можете да го доживеете олицетворението на игра за фудбалска симулација.

Во оваа статија, ќе дознаете со кои тимови со пет ѕвезди најдобро се игра во ФИФА 22, почнувајќи од најдобрите од купот пред да се спуштиме до другите најдобри тимови со пет ѕвезди што ќе ги користиме.

Пари Сен Жермен (5 ѕвезди), Севкупно: 86

Напад: 89

Среден ред: 83

Одбрана: 85

Вкупно : 86

Најдобри играчи: Лионел Меси (93 OVR), Килијан Мбапе (91 OVR), Нејмар (91 OVR)

Пропушта титулата во Лига 1 до Аутсајдерите Лил минатата сезона се чини дека тресна во воените тапани на Пари Сен Жермен бидејќи жестоко регрутираше цело лето. Стекнувајќи ги засилувањата на Лионел Меси, Серхио Рамос, Џанлуиџи Донарума и Џорџинио Вајналдум на слободни трансфери, тимот на Маурисио Покетино изгледа уште посилен оваа сезона.

Парижаните и нивната постава со ѕвезди не е изненадувачки најдобро оценетиот тим во играта, со веројатно најдобриот играч на сите времиња, Лионел Меси, кој се пресели во Франција за да се поврзе со поранешниот партнер на „MSN“ Нејмар. Предната тројка на Нејмар (91 OVR), Мбапе (91 OVR) и Меси (93 OVR) е доволна за да предизвика секој дефанзивецПотпише

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади леви бекови (LB & LWB) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади голмани (ГК) за потпишување

Барате поволни цени?

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за истекување на договор во 2022 година (прва сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за истекување на договори во 2023 година (Втора сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за заем

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри скриени скапоцени камења од долната лига

Режим на кариера на ФИФА 22: најдобар евтин Централни бекови (CB) со висок потенцијал за потпишување

Режим на кариера на FIFA 22: Најдобри евтини десни бекови (RB & RWB) со висок потенцијал за потпишување

кошмари.

Les Rouge et Bleu исто така имаат неверојатно силна одбрана. Со Донарума (89 ОВР), Рамос (88 ОВР) и капитенот на клубот Маркињос (87 ОВР), ве тера да се запрашате дали има надеж да се победи француската страна. Уште поимпресивни се играчите на клупата, со ѕвезди како Анхел Ди Марија, Мауро Икарди и Преснел Кимпембе на располагање.

Манчестер Сити (5 ѕвезди), Вкупно: 85

Напад: 85

Среден ред: 85

Одбрана: 86

Вкупно: 85

Најдобри играчи: Кевин Де Брујн (91 OVR), Едерсон (89 OVR), Рахим Стерлинг (88 OVR)

Паднаа на последната пречка во финалето на Лигата на шампионите минатата сезона до ривалите од Премиер лигата, Челзи, Манчестер Сити сепак имаше успешна сезона , освојувајќи ја Премиер лигата и Купот на ЕФЛ.

Како што доаѓа Рубен Диас во клубот им дадоа на Граѓаните огромно засилување на нивната одбрана, внесувајќи го потребното заострување од претходното капитенот Винсент Компани се раздели со клубот.

И покрај тоа што нема суперѕвезда напаѓач од ист калибар како и остатокот од тимот, играчи како што се Кевин Де Брујн (91 OVR), Рахим Стерлинг со неговото извонредно забрзување од 95, агилност 94 и брзина на спринт 88, и доминантниот Бразилец Едерсон на голот го надополнуваат недостатокот на природен напаѓач.

Потпишувањето на Џек Грилиш летото помогна да се зајакнеНападот на Манчестер Сити уште подалеку, и тој ќе може да има влијание или надвор од клупата или од првиот свиреж.

Баерн Минхен (5 ѕвезди), Севкупно: 84

Напад: 84

Среден ред: 86

Одбрана: 81

Вкупно: 84

Најдобри играчи: Роберт Левандовски (92 OVR), Мануел Ноер (90 OVR), Џошуа Кимих (89 OVR)

Освојувајќи ја својата деветта последователна титула во Бундеслигата во сезоната 2020/21, Баерн Минхен исто така постигна знаменитост од 30 титули во лигата во германската прва лига. За да се додадат на тие признанија, тие исто така ги освоија DFL-Supercup, UEFA Super Cup и FIFA World Club Cup во истата сезона. Слободно може да се каже дека Die Roten ќе има уште една успешна кампања оваа година.

Користењето на брзите широки играчи како што се Gnabry (85 OVR) и Coman (86 OVR) е клучно за победничките игри со Баерн. Да се ​​помине покрај нивниот човек и да се нафрли топката или во нозете или во главата на полската легенда Роберт Левандовски - со неговите 96 позиционирања, 95 финиширања и 93 реакции - ќе резултира со гол девет од десет.

Да се ​​биде сигурен дека ги користиш неверојатно талентираните играчи од средниот ред на клубот кога се обидуваш да најдеш отвори за другите е клучот за да се обезбеди победа во ФИФА 22. Со огромниот квалитет во средината на паркот со Кимих (89 ОВР), Горецка (87 ОВР), а клупскиот херој Милер (87) како дел од нападот, ќе има многуна шанси Левандовски да заврши.

Ливерпул (5 ѕвезди), Севкупно: 84

Напад: 86

Среден ред: 83

Одбрана: 85

Вкупно: 84

Најдобри играчи: Вирџил ван Дијк (89 ОВР), Мохамед Салах (89 ОВР), Садио Мане (89 ОВР)

По губењето на својата ѕвезда одбранбениот играч Вирџил ван Дијк во поголемиот дел од минатата сезона, Ливерпул мораше да адаптираат нов стил на игра гунг-хо поради нивните дефанзивни слабости без холандскиот талисман. Дури и со овој огромен неуспех, „црвените“ успеаја да завршат на третото место во многу конкурентна сезона во Премиер лигата.

Со Мане и Салах, двајцата оценети вкупно 89, како главна напаѓачка закана, а Роберто Фирмино играше како лажна деветка , тимот напредува кога оди напред и наоѓа простор. Способноста на Фирмино да го победи својот човек (90 контрола на топката и 89 дриблинзи) создава хаос за противничките одбранбени играчи.

Немајќи ја одбранбената моќ, Ливерпул има и двајца од најдобрите бекови на ФИФА 22 со Ендрју Робертсон и Трент И двајцата Александар-Арнолд оценија 87 вкупно. Кога ќе ги додадете партнерите од средниот ред на Тиаго (86 ОВР) и Фабињо (86 ОВР), и комбинацијата на Вирџил ван Дијк (89 ОВР) и голманот Алисон (89 ОВР) позади, имате рецепт за титула - победнички тим во ФИФА 22.

Манчестер Јунајтед (5 ѕвезди), Вкупно: 84

Напад: 85

Среден ред: 85

Одбрана: 83

Вкупно: 84

Најдобри играчи: Кристијано Роналдо (91 OVR), Бруно Фернандес (88 OVR), Пол Погба (87 OVR)

После 12 долги години чекајќи, легендарниот напаѓач Кристијано Роналдо се врати на Олд Трафорд, наредени покрај сонародникот Бруно Фернандеш и поранешниот соиграч Рафаел Варан - исто така ново засилување за Црвените Ѓаволи во ова лето.

Манчестер Јунајтед ќе се обиде да го надгради својот многу подобрен финиш на второто место во Премиер лигата минатата сезона. Со темпото и способностите за дриблинг на Џејдон Санчо (91 агилност, 85 забрзување, 78 брзина на спринт) и Маркус Рашфорд (84 агилност, 86 забрзување, 93 брзина на спринт) на крилата, Кристијано Роналдо ќе има многу можности да ги искористи своите 95 скокови. , 90 прецизност на насловот и 95 доработка.

Кога ќе ја додадете можноста Бруно Фернандеш со 88 оценет да игра со топката или во стапалата или позади за да можат да се прицврстат играчите со брзина, додавајќи играч со технички способности на Пол Погба со 87 оценет тимот едноставно не изгледа фер кон вашите противници во ФИФА 22.

Реал Мадрид (5 ѕвезди), Севкупно: 84

Напад: 84

Среден ред: 85

Одбрана: 83

Вкупно: 84

Најдобри играчи: Карим Бензема (89 OVR), Касемиро (89 OVR), Тибо Куртоа (89 OVR)

Пропуштање на титулата во Ла Лига за лутите ривали Атлетико Мадрид минатата сезона,Реал Мадрид имаше релативно тивок преоден рок во летото. Иако потпишувањето на австрискиот дефанзивец Давид Алаба (84 ОВР) помина малку незабележано, фаќањето на играчот од средниот ред Едуардо Камавинга (78 ОВР) беше одлична работа.

Со оглед на тоа што Герет Бејл (82 OVR) е ревитализиран и се врати по една сезона на позајмица во Тотенхем, се чини дека Los Blancos можеби ќе се вратат во нивниот ритам. Еден Азар (85 ОВР) исто така ќе ви биде на располагање по крилото, а младите Родриго (79 ОВР) и Винисиус Џуниор (80 ОВР) ќе се подобруваат како што сезоната продолжува, надевајќи се дека ќе го загрозат своето барање како прв избор на крилната позиција. .

Карим Бензема (89 OVR) го предводи нападот и е одлична цел на ФИФА 22, со 89 прецизни удари и 90 завршници. Касемиро го забележа неговиот вкупен рејтинг зголемен на 89 подолу во една многу импресивна сезона. Лука Модриќ (87 ОВР) и Тони Крос (88 ОВР) исто така продолжуваат да ја докажуваат својата класа на средината на теренот.

Атлетико Мадрид (5 ѕвезди), Севкупно: 84

Напад: 84

Среден ред: 84

Одбрана: 83

Вкупно: 84

Најдобри играчи: Јан Облак (91 OVR), Луис Суарез (88 OVR), Маркос Љоренте (86 OVR)

Освојувањето на Ла Лига минатата сезона со Луис Суарез како нивен најдобар стрелец ќе донесе насмевка на лицето на навивачите на Атлети и солзи на лицата на базата на навивачи на Барселона по напаѓачотнавидум беше принуден да го напушти клубот. Понатамошно засилување ова лето, Антоан Гризман се враќа во клубот по магијата на Камп Ноу. Познат по својот став „никогаш не умира“, Диего Симеоне го претвори Атлетико Мадрид во конкурент за титулата.

И покрај тоа што Јан Облак доби огромен рејтинг од 91 во ФИФА 22 и репутацијата на Атлетико дека е тежок тим за распаѓање во одбраната, оваа сезона може да се чувствува многу понапаѓачки кога игра со Колчонерос поради талентите со кои располагаат. Суарез (88 OVR) и Гризман (85 OVR) го предводат нападот, додека Коке (85 OVR) и Љоренте даваат различни опции понатаму.

Сите најдобри тимови со 5 ѕвезди во FIFA 22

Во табелата подолу, ќе ги најдете сите најдобри домашни тимови со 5 ѕвезди во ФИФА 22; користете го за да дознаете кои би сакале да ги испробате сами.

Тим Ѕвезди Севкупно Напад Среден ред Одбрана
Пари Сен Жермен 5 86 89 83 85
Манчестер Сити 5 85 85 85 86
Баерн Минхен 5 84 92 85 81
Ливерпул 5 84 86 83 85
Манчестер Јунајтед 5 84 85 84 83
РеалноМадрид 5 84 84 85 83
Атлетико де Мадрид 5 84 84 83 83
ФК Барселона 5 83 85 84 80
Челзи 5 83 84 86 81
Јувентус 5 83 82 82 84

Сега кога знаете кои тимови со 5 ѕвезди се најдобри во ФИФА 22, пробајте ги и видете кои ви се допаѓаат да играат како најдобри.

Ги барате најдобрите тимови?

ФИФА 22: Најдобри тимови со 3,5 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобри тимови со 4 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобри тимови со 4,5 ѕвезди за играње

ФИФА 22 : Најдобри одбранбени тимови

ФИФА 22: Најбрзи тимови за играње

ФИФА 22: Најдобри тимови за користење, обнова и почеток во режим на кариера

ФИФА 22: најлошо Тимови за користење

Барате чуда?

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади десни бекови (RB & RWB) за најавување во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади леви бекови (LB & засилувач; LWB) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади централни бекови (CB) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади леви крила (LW & LM) до Најавете се во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади десни крила (RW & RM) за најавување во кариератаРежим

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачи (ST & CF) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за најавување во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади одбранбени играчи од средниот ред (CDM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади голмани (GK) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади англиски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади бразилски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади шпански играчи за најавување во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади германски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади француски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади италијански играчи до Најавете се во режим на кариера

Барате ги најдобрите млади играчи?

Режим на кариера на FIFA 22: Најдобри млади напаѓачи (ST & CF) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади десни бекови (RB & RWB) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади дефанзивни играчи од средниот ред (CDM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: најдобар Млади централни играчи од средниот ред (CM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади десни крила (RW & засилувач; RM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади леви крила (LM & LW) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади централни бекови (CB) до

Скролај на врв