Madden 23: Најдобри RB способности

Улогата на бековите драстично се промени во последните 20 години. Подавањето стана сè попопуларно кај навредливите координатори, а тоа доведе до помалку обиди за брзање во просек. Да се ​​има моќно задно поле останува суштинско за избалансиран напад.

Користете ги најдобрите способности што ги нуди Madden 23 за да го извлечете најдоброто од вашите бекови. Позицијата за трчање назад стана многу разновидна, со тоа што овие играчи се замолени да сторат повеќе од само трчање и блокирање овие денови, а доделувањето способности што го подобруваат стандардниот сет на вештини на бекот е од суштинско значење за среќата на вашиот тим.

5. Задно поле Мајстор

Кристијан МекКафери Мајсторска способност во Бекфилд

Во текот на играта, вашиот противник ќе почне да ги стекнува вашите навики. Омилените драми и формации ќе станат лесно препознатливи, а она што функционираше во првата четвртина или половина ќе биде неважно во втората половина.

Растер на задно поле му дава на вашето трчање четири дополнителни жешки правци, како и зголемено трчање на маршрутата и вештини за фаќање против бековите и линиските играчи. Една од рутите што ги додаваат е Тексас, кој е убиец на Cover 2. Ако одбраната го задушува вашиот слот и надворешните приемници, оваа рута ќе ги натера да платат за оставање на средната зона широко отворена. Исто така, постои опција за рамна рута која можете да ја користите ако ја пополнуваат кутијата и сакате да ги натерате во зона.

4.Балансирање на зракот

Далвин Кук Способност за рамнотежа на зракот

Најдобрите бекови за трчање добро се опоравуваат од ударот и добиваат дополнителни метри по редовен контакт. Пократките трчачки грбови имаат низок центар на гравитација за да биде потешко да се однесат на земја, но на повисоките им е потешко да останат исправени. Маден ви овозможува да се опоравите по сопнување, но потребно е време за да ја совладате таа вештина

Способноста на Balance Beam ги презема работите дополнителен чекор и ги намалува шансите за сопнување кога ја носите топката на прво место. Можете да го доделите на секое трчање назад бидејќи неостварливите и моќните бекови обично ќе доживеат ист број на контакти преку линијата на препукување

3. Резервоарот

Способност за тенк Дерик Хенри

Инстинктот на секој ветеран на Маден кој ја носи топката и се соочува со одбранбен играч би бил да го користи Хит стапот, но НФЛ има еден тон бекови со тешки удари и заштитни места што го отежнуваат освојувањето јарди. Како резултат на тоа, не се гарантира дека ќе има значаен ефект со потчукнувањето на стапчето. Задолжително искористете ја оваа способност на напојување што се враќа за да стекнете максимална ефикасност. Тоа може да биде од голема корист за ситуации на гол-линијата и на краток терен. Внатре во зона и нуркање се одлични опции за прва и втора надолу кога се користи способноста за резервоар.

2. Bruiser

Nick Chubb BruiserСпособност

Брчањето бекови бара многу казни од одбраната. Откако топката ќе биде предадена, има 11 одбранбени играчи кои сакаат да си ја скинат главата. Цврста офанзивна линија може да помогне со блокирање, но како бек, контактот е речиси загарантиран. Трчањето назад со брутална сила може да ја заниша предноста во ваша корист во ситуации еден на еден.

Способноста Bruiser ги комбинира способностите на Arm Bar и Buldozer. Тој му дава дополнителна моќност на носачот на топка за време на анимациите со стапчиња со камиони и копчиња. Оваа способност е исклучително ефикасна при игри со истегнување и фрлање - игри кои обично ве туркаат кон страничните линии каде што е поголема веројатноста да бидете во ситуации еден на еден. Користете бекови како Ник Чаб или Дерик Хенри за да го извлечете максимумот од оваа способност.

1. Посегнете по тоа

Езекиел Елиот Посегнете по Способност

Никогаш не може доволно да се нагласи дека фудбалот е игра од инчи. Ништо не е поверојатно да ве натера да го фрлите вашиот контролер од прометот на падови откако ќе се наполните на линијата на препукување. Понекогаш, потпирањето на надежта за успешно движење на аналогниот стап или совршено темпирање на вкочанета рака не е доволно за нов сет на падови.

Способноста Reach For It им овозможува на носачите на топки да добијат дополнителни метри додека се се справува почесто. Тоа е многу ефикасно кога трчате нуркање и зона игра директно на одбранбената линија, бидејќи грбот ќе падне напредво насоката во која се движите. Додавањата за вашето трчање назад од задното поле обично се десет јарди или помалку, така што оваа способност може да ви помогне да ја поминете линијата на додавања што не се само помалку од стапчињата.

Madden 23 направи одлична работа обезбедувајќи способности кои ги одразуваат тековните сетови на вештини на денешните бекови. Користете го Backfield Master за одлично враќање како Кристијан МекКафри. Останувањето исправено е од суштинско значење за играчите на оваа позиција, така што не можете да погрешите ниту со Balance Beam, додека Тенк и Брузер можат да земат моќни бекови и да ги претворат во Дерик Хенри. Редење на некои од овие способности може да плати дивиденда и за вас. Можете да ги соберете Tank и Reach For It за да создадете грб што ќе се движи низ линијата, а исто така има тенденција да се сопнува напред наместо да биде запрен на една пара, а ваквите комбинации покажуваат колку вредни можат да бидат овие способности.

Сакате да се подобрите? Погледнете го нашиот водич за најдобрите O Line Abilities во Madden 23.

Барате повеќе водичи за Madden 23?

Madden 23 Money Plays: Најдобра незапирлива офанзива и засилувач ; Одбранбени претстави за користење во режимот MUT и франшизата

Madden 23 најдобри Playbooks: Top Offensive & Одбранбени игри за победа на режим на франшиза, MUT и онлајн

Madden 23: Најдобри офанзивни Playbooks

Madden 23: Најдобри одбранбени Playbooks

Madden 23: Најдобри Playbooks за водење QB

Луд23: Најдобри Playbooks за 3-4 Defense

Madden 23: Best Playbooks for 4-3 Defenses

Madden 23 Sliders: Realistic Gameplay Settings for Injuries and All-Pro Franchise Mode

0 0>Водич за преместување на Madden 23: Сите тимски униформи, тимови, логоа, градови и стадиони

Madden 23: Најдобри (и најлоши) тимови за обнова

Madden 23 одбрана: пресретнување, контроли и Совети и трикови за да ги уништите спротивставените прекршоци

Совети за трчање луди 23: Како да се препречувате, журкате, џук, вртете, камион, спринт, лизгање, мртва нога и совети

Луди 23 контроли за вкочанети раце, Совети, трикови и врвни играчи со вкочанети раце

Водич за контроли „Madden 23“ (360 Cut Controls, Pass Rush, Free Form Pass, Навреда, одбрана, трчање, фаќање и пресретнување) за PS4, PS5, Xbox Series X & засилувач; Xbox One

Скролај на врв