Најдобрите игри за борба со Roblox

Без разлика дали сте љубител на борбени игри или само сакате да истражите нешто ново, Roblox нуди некои од најдобрите виртуелни борбени искуства. Од класична игра со меч и престрелки до тепачки со високи октани, има широк спектар на возбудливи титули во кои играчите треба да се заглават.

За оние кои претпочитаат интензивни дуели еден на еден, Sword Fight on The Heights IV нуди возбудливо искуство додека се судрите со мечевите со противник со вештачка интелигенција или со друг човечки противник. Дознајте повеќе за најдобрите борбени игри Roblox .

BedWars

Во оваа игра, започнувате со тим од четири лица и се борите против други тимови за да соберете ресурси. Ќе треба да изградите база, да ковате оружје и оклоп и да го победите непријателот пред да може да ги урне вашите утврдувања.

Phantom Forces

Играта се фокусира на тимска целна борба и ќе треба да работите со вашите соиграчи за да ги постигнете целите. Добивате широк спектар на оружја и опции за приспособување за да го приспособите вашето оптоварување.

Battle Royale Simulator

Оваа игра е за опстанок, каде што победува и последниот играч што стои! Почнувате без опрема или залихи и мора да барате ресурси како оружје и оклоп за да останете живи. Картата има различни локации кои содржат оружје, муниција и други предмети.

Арсенал

Оваа игра е совршен спој на стрелачки и борбени игри. Постојат повеќе мапи ирежими на игра, вклучително и смртни натпревари, тимски битки и дуели еден на еден. Дополнително, можете да го прилагодите вашиот карактер со различни скинови и да отклучувате моќни оружја додека напредувате во играта.

Ninja Legends

Ако сте љубител на боречки вештини, тогаш ова е игра за вас! Со брза акција и интензивна борба, овој наслов ќе ги тестира вашите рефлекси додека се борите против нинџите со мечеви, катани, стапови и многу повеќе. Понатаму, ќе можете да ги надградувате своите вештини со текот на времето и да се натпреварувате со други играчи на интернет.

Combat Warriors

Оваа игра е класичен тепач со онлајн пресврт . Можете да се борите против противниците со вештачка интелигенција или да се борите со други играчи во интензивна борба еден на еден. Има повеќе нивоа од кои можете да изберете и ќе мора да ги искористите своите вештини и рефлекси за да излезете победници.

Slap Battles

Оваа игра е за сите борба со раце. Мора да ги користите вашите рефлекси и тајминг за да ги приземете ударите, затајувањата, блоковите и комбинации за да го победите вашиот противник. Повеќе карактери имаат посебни потези и способности и можете да го приспособите изгледот на вашиот борец.

Roblox нуди широк спектар на борбени игри за играчите да уживаат. Без разлика дали претпочитате интензивни дуели еден на еден или тимска целна борба, има по нешто за секого. Соберете ги пријателите, изберете го омилениот наслов и подгответе се за незаборавно виртуелно борбено искуство сонајдобрите борбени игри Roblox.

Скролај на врв