Напаѓачите и редовните стрелци секогаш се почитуваат од страна на навивачите. Ова е причината зошто играчите на ФИФА 22 секогаш го бараат следното најдобро нешто во постигнувањето голови, а напаѓачите чуда се на врвот на потесниот круг за повеќето.

На оваа страница, ќе ги најдете сите најдобри СТ и ЦФ чуда што треба да потпишат во FIFA 22 Career Mode.

Избор на најдоброто чудесно дете на Career Mode FIFA 22 напаѓачи (ST & ; CF)

Со напаѓачите како Ерлинг Халанд, Гонсало Рамос и Жоао Феликс кои се уште се во раните години од нивните кариери, класата на чудесни напаѓачи на ФИФА 22 е полна со потенцијал од светска класа. 1>

Секој играч на оваа листа на најдобри чуда од ST и CF има 21 година или помлади, има напаѓач или центарфор како своја претпочитана позиција и има потенцијален рејтинг од најмалку 83.

На дното на статијата, можете да ја видите целосната листа на сите најдобри FIFA 22 напаѓачи (ST & CF) чудесни деца.

1. Erling Haaland (88 OVR – 93 POT)

Тим: Борусија Дортмунд

Возраст: 20

Плата: £94.000

Вредност: 118 милиони фунти

Најдобри атрибути: 94 брзина на спринт, 94 завршница, 94 Шут Моќ

Со само 20-годишна возраст, Ерлинг Халанд веќе има 88-ма севкупни напаѓачи, ставајќи го меѓу најдобрите во играта. Сепак, претстои многу повеќе, со неговиот потенцијален рејтинг од 93 што го прави Халанд најдобар чудесен напаѓач воДесни бекови (RB & RWB) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади дефанзивни играчи од средниот ред (CDM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади напаѓачки играчи од средниот ред (CAM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади десни крила (RW & RM) за потпишување

ФИФА 22 режим на кариера: Најдобри млади леви крила (LM & LW) за потпишување

ФИФА 22 режим на кариера: Најдобри млади средишни бекови (CB) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобар млад лев играч Назад (LB & LWB) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади голмани (ГК) да потпишат

Барате поволни цени?

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за истекување на договор во 2022 година (прва сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за истекување на договори во 2023 година (втора сезона) и слободни агенти

ФИФА 22 Режим на кариера: Најдобри потпишувања за заем

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри скриени скапоцени камења во долната лига

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри евтини централни бекови (ЦБ) со висок потенцијал за потпишување

ФИФА 22 Режим на кариера: најдобри евтини десни бекови (RB & засилувач; RWB) со висок потенцијал за потпишување

Ги барате најдобрите тимови?

FIFA 22: Најдобри одбранбени тимови

FIFA 22: Најбрзите тимови за играње Со

FIFA 22: Најдобри тимови за користење, обнова и почеток во режим на кариера

ФИФА 22.

Потенцијалот 93 го става норвешкиот снајперист на вистинскиот пат да ги оцени заедно со играчите како Кристијано Роналдо и Лионел Меси од времето кога тие беа во нивните најдобри најдобри натпревари. И покрај тоа, во моментов, тој веќе е заканувачки напаѓач. На 6'4'' со 94 завршници, 94 шут моќ и 94 брзина на спринт, Халанд е незапирлив.

Веќе со 12 гола во 15 натпревари за Норвешка, чудесното момче родено во Лидс продолжува да ги надминува очекувањата за Борусија Дортмунд. Постигнувајќи повеќе голови од натпреварите одиграни до неговиот 67-ми настап за германскиот клуб, тој е многу понапред од темпото и оваа сезона, постигнувајќи 11 гола во првите осум натпревари.

2. Жоао Феликс (83 OVR – 91 ПОТ)

Тим: Атлетико Мадрид

Возраст: 21

Плата: 52.000 фунти

Вредност: 70,5 милиони фунти

Најдобри карактеристики: 87 Контрола на топка, 86 Агилност, 86 Дриблинг

Пофалувајќи се со потенцијален рејтинг од 91, Жоао Феликсис цврсто се вгради меѓу најдобрите чуда напаѓачи, но она што го одвои од Халанд е неговата претпочитана позиција, што го прави најдоброто чудесно ЦФ во ФИФА 22.

Феликс е добро изграден за да биде снабдувач и двигател на топки, за разлика од стрелецот нагоре. Со 84 позиционирање во нападот, 86 дриблинзи, 87 контрола на топката и 86 агилност, португалскиот чудесен човек може да ја подигне топката, да го притисне нападот и да изнуди шанси.

Сè уште има само 21 година, Феликс е допрва ќе експлодира во головитеи асистенции како што некои би очекувале од напаѓач од 114 милиони фунти. Сепак, менаџерот Диего Симеоне продолжува да му дава минути и да ја користи својата лукавство на топката.

3. Џакомо Распадори (74 OVR – 88 POT)

Тим: САД Сасуоло

Возраст: 21

Плата: 19.000 фунти

Вредност: £ 9 милиони

Најдобри атрибути: 85 Баланс, 82 Забрзување, 79 Контрола на топката

За разлика од првите две најдобри чуда напаѓачи на оваа листа, Џакомо Распадори е сè уште доволно под радарот за да не бара изнудувачка сума за трансфер, а сепак, тој сè уште може да се пофали со потенцијален рејтинг 88.

Иако тоа не е една од неговите најдобри оценки, Завршувањето на Распадори 76 е пристојно за напаѓач со вкупно 74. Сепак, неговото 82 забрзување, 79 контрола на топката, 77 позиционирање на нападот и 77 дриблинг го прават италијанскиот чудесен човек да се издвојува како силна опција на врвот.

Минатата сезона, родениот Бентивољо постигна шест гола и постави дополни уште три во неговите 27 натпревари во Серија А за САД Сасуоло. Ова му помогна да биде повикан во националниот тим за Евро 2020, доаѓајќи против Велс во групната фаза.

4. Адам Хложек (76 OVR – 87 POT)

Тим: Спарта Праха

Возраст: 19

Плата: 13.000 фунти

Вредност: 14 милиони фунти

Најдобри карактеристики: 82 Сила, 79 Забрзување, 79 Биланс

Ранг четврти на оваа листа на најдобричудесни напаѓачи во ФИФА 22, Адам Хложек е сè уште само 19-годишен – му дава уште повеќе време да го достигне својот висок плафон.

Наведен како напаѓач, градбата на Хложек е повеќе слична на онаа на центарфор, со него може да се пофали 82 сила, 79 рамнотежа, 78 моќ на шут и 77 брзина на спринт. Во секој случај, Чехот од 6’2” се развива во неверојатно моќен напаѓач откако ќе го достигне својот потенцијален рејтинг од 87.

За Спарта Прага, во Фортуна Лига, сезоната на Хложек со повреди, сепак, беше избран како стартер кога беше подготвен, со левото крило и горе. На 19 лигашки натпревари, тој постигна гол 15 пати и постави уште осум.

5. Дејн Скарлет (63 OVR – 86 POT)

Тим: Тотенхем

Возраст: 17

Плата: 2.700 фунти

Вредност: 1,3 милиони фунти

Најдобри атрибути: 76 скокање, 74 забрзување, 70 брзина на спринт

Дејн Скарлет е точниот вид чудесно дете кое Играчите на ФИФА сакаат да откриваат. Само 17-годишник со потенцијален рејтинг од 86, за многумина, младиот на Спарс ќе се рангира како најдобриот чудесен човек на ФИФА 22 ST.

Сè уште нема многу да се тргне, а најдобрата оценка на Скарлет е неговата 76 скокање, 74 забрзување, 70 брзина на спринт и 67 завршница. Сепак, времето на игра и добрите настапи брзо ќе го забрзаат развојот на ова англиско чудо.

Своето деби во Премиер лигата и Лигата на Европа го предаде Жозе Мурињо како 16-годишенстар, лондончанецот сега забележа пет настапи и една асистенција. Што е уште поважно, новиот шеф, Нуно Еспирито Санто, продолжи да го вклучува во составите на првиот тим на натпреварот.

6. Бенџамин Шешко (68 OVR – 86 POT)

Тим: Ред Бул Салцбург

Возраст: 18

Плата: £ 3,900

Вредност: £ 2,6 милиони

Најдобри атрибути: 80 Сила, 73 брзина на спринт, 73 скокање

Со 18-годишна возраст и 6'4'', Бенџамин Шешко се рангира како еден од најдобрите млади напаѓачи на ФИФА, со високи 86 потенцијални рејтинзи.

Шешко е вистинска единица на врвот во режимот на кариера, со неговата рамка од 6'4'', сила од 80, прецизност од 73 скокови и 71 насока, што веќе го прави пристоен целен човек. Сепак, на неговата 69-та завршница му треба одредено подобрување пред да може сам да му се верува.

Словенечкиот напаѓач импресионираше во младинските редови на неговата родна фудбалска лига и беше избран од РБ Салцбург за 2,25 милиони фунти во 2019 година – неколку месеци пред клубот да го заплетка Халанд од Молде. Откако помина неколку сезони како позајмен во ФК Лиферинг, каде постигна 22 гола на 44 натпревари, тој сега е со Салцбург во австриската Бундес лига, постигнувајќи седум гола во неговите први 13 натпревари оваа сезона.

7. Гонсало Рамос (72 OVR – 86 POT)

Тим: SL Benfica

Возраст: 20

Плата: 6.800 фунти

Вредност: 4,9 милиони фунти

НајдоброАтрибути: 87 Издржливост, 85 Сила, 83 Забрзувања

Со придружување на уште шест млади напаѓачи со 86 потенцијален рејтинг, Гонсало Рамос се издвојува меѓу најдобрите ST чуда во ФИФА 22 по само 20-годишна возраст и има 72 вкупен рејтинг.

Португалскиот фронтмен е неверојатно атлетски во Career Mode, а најдобрите оценки на Рамос се неговата 87 издржливост, 85 сила, 83 забрзување, 82 скокови, 80 брзина на спринт и 79 агилност. Сепак, неговата прецизност од 74 удари со глава и 73 завршници сè уште се многу употребливи - особено кога се комбинираат со неговиот физички рејтинг.

Олесната во составот на првиот тим минатата сезона, СЛ Бенфика стави многу повеќе доверба во родната Лисабоа да ја започне кампањата 2021/22. До 21 натпревар за клубот, Рамос веќе постигна шест гола.

Сите најдобри млади чуда напаѓачи (ST & CF) во FIFA 22

Во оваа табела, вие може да ги види сите најдобри чуда млади напаѓачи во ФИФА 22, рангирани според нивните потенцијални рејтинзи.

Играч Севкупно Потенцијал Возраст Позиција Тим
Ерлинг Халанд 88 93 20 ST Борусија Дортмунд
Жоао Феликс 83 91 21 CF Атлетико Мадрид
Џакомо Распадори 74 88 21 ST САДСасуоло
Адам Хложек 76 87 18 СТ Спарта Праха
Дејн Скарлет 63 86 17 СТ Тотенхем Hotspur
Бенџамин Шешко 68 86 18 ST RB Салцбург
Гонсало Рамос 72 86 20 CF SL Бенфика
Сантијаго Хименез 71 86 20 CF Круз Азул
Џонатан Давид 78 86 21 ST LOSC Лил
Александар Исак 82 86 21 ST Реал Сосиедад
Лиам Делап 64 85 18 СТ Манчестер Град
Муса Џувара 67 85 19 ST Кротоне
Фабио Силва 70 85 18 ST Вулверхемптон Вондерерс
Карим Адејеми 71 85 19 СТ РБ Салцбург
Брајан Броби 73 85 19 ST РБ Лајпциг
Душан Влаховиќ 78 85 21 СТ Фиорентина
Amine Gouiri 78 85 21 ST OGC Nice
Мајрон Боаду 76 85 20 СТ АС Монако
ФодеФофана 64 84 18 СТ ПСВ Ајндховен
Јон Карикабуру 65 84 18 СТ Реал Сосиедад
Антвоин Хакфорд 59 84 17 СТ Шефилд Јунајтед
Вахид Faghir 64 84 17 ST VfB Stuttgart
Facundo Фариас 72 84 18 CF Клуб Атлетико Колон
Жоао Педро 71 84 19 ST Ватфорд
Матис Abline 66 83 18 ST Stade Rennais FC
Џибрил Фанџе Туре 60 83 18 СТ Ватфорд
David Datro Fofano 63 83 18 ST Molde FK
Агустин Алварез Мартинез 71 83 20 ST Пењарол
Еванилсон 73 83 21 СТ ФК Порто
Амине Адли 71 83 21 СТ Баер 04 Леверкузен
Оихан Сансет Тирапу 73 83 21 СТ Атлетски клуб Билбао
Абел Руиз Ортега 74 83 21 ST СЦ Брага

Набавете си ја вашата ѕвезда напаѓач на иднината со потпишување на едно од најдобрите ST или CF чуда во FIFA 22, како што е наведеногоре.

Барате чуда?

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади десни бекови (RB & RWB) за да се најавите во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади леви бекови (LB & LWB) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади централни бекови (CB) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади леви крила (LW & LM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади десни Крилните играчи (RW & RM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади одбранбени играчи од средниот ред (CDM ) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади голмани (GK) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади англиски играчи за најавување во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади бразилски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади шпански играчи кои се најавуваат во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади германски играчи за пријавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади француски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади италијански играчи за најавување во режим на кариера

Барате ги најдобрите млади играчи?

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади напаѓачи (ST & засилувач; CF) да се потпише

ФИФА 22 Режим на кариера: Најдобри млади

Скролирај на врв