Торењето е најважната позиција во бејзболот. Ова е местото каде што тимот го става најголемиот дел од своите пари. Одличниот фрлач ја одржува вашата одбрана надвор од теренот, а исто така го задржува нападот на противникот надвор од теренот, што значи дека најверојатно ќе победите. Тешко е да се добие натпревар кога секогаш играте одзади. Одличниот бокал олеснува сè на двете страни на топката.

MLB The Show 22 ви ги дава сите информации потребни за да го изберете типот на бокал што ви треба. Кога го правите вашиот избор, размислете за тоа кои терени ви е удобно да ги користите и каков тип на стомна сакате. Со други зборови, размислете за вашите лични стратегии за пичинг. Дали ви се допаѓа брзината или сакате да користите погрешна насока со кршење топки? Најдобрите ги прават и двете и повеќето од нив се на оваа листа.

Овде се списоците за ловци, втори играчи, шорцеви и централни играчи.

10. Вокер Булер (92 OVR)

Тим : Лос Анџелес Доџерс

Возраст : 27

Вкупна плата : $6,250,000

Години на договор : 1

Најдобри карактеристики : 99 пауза, 91 Брзина, 90 издржливост

Вокер Булер доаѓа свеж од сезоната на Ол-стар 2021 година, само две години оддалечени од помагањето на Лос Анџелес Доџерс да ја освојат светската серија 2020 година. Булер има секач, лизгач и крива на зглобовите како типови на теренот, така што неговиот рејтинг од 99 Pitch Break го прави неговиот терен речиси невозможно да сечитај.

Бјулер не е добар само во фрлање на пробиени терени; ја фрла топката со многу голема брзина. Тој има рејтинг на брзина од 91 и може да фрли брза топка до 95 милји на час. Булер има 90 издржливост, па можете да се потпрете на него да игра длабоко во игрите. Минатата година, Булер имаше 2,47 ЕРА, 16 победи и 212 удари.

9. Герит Кол (92 OVR)

Тим : Њујорк Јенкис

Возраст : 31

Вкупна плата : 36.000.000 $

Години на договор : 8

Најдобри атрибути : 99 спојка на висина, 99 брзина, 88 издржливост

Брзина и спојка за подигнување се опасна комбинација кога станува збор за спојката. Герит Кол постигнува максимум 99 и за двајцата. Ова ќе ви даде поголема контрола на вашите терени при броење 3-2 или во ситуации на крајот на натпреварот. Неговиот 99 Брзина му дава можност да фрла брзо топче од 98 милји на час и криви топче од 83 милји на час.

Кол се грижи за својот бизнис на насипот. Тој постигнува 80 или повеќе поени кога станува збор за хитови и прошетки по 9 ининг (83 и 80, соодветно). Тој постигнува 76 во контрола на теренот и има 88 издржливост да ги однесе натпреварите на растојание. Не е тешко да се види зошто Јенките му плаќаат толку многу. Во текот на сезоната 2021, Кол имаше 16 победи, 3,23 ЕРА и 243 удари.

8. Брендон Вудруф (92 OVR)

Тим : Милвоки Пивари

Возраст : 29

Вкупна плата : 6.800.000 $

Години од договорот : 1

Најдобри атрибути : 95 Брзина, 93Pitch Break, 87 Stamina

Брендон Вудраф постигнува 90+ во две многу клучни категории на питинг: 95 Брзина 93 Pitch Break. Ова е опасно за напаѓачите бидејќи тој фрла крива од 12-6 км/ч, што не е лесно да се лоцира додека доаѓа кон вас толку брзо и истовремено крши. Тој има 81 контрола на теренот, што значи дека ретко фрла диви терени.

Вудраф има 87 издржливост за да може да биде ваш ас асортиман длабоко во ноќта и да го спречи стресот рано. Тој не дозволува многу хитови и прошетки по 9 ининги (85 и 76, соодветно), а неговите удари по 9 ининг се натпросечни со 72. Во сезоната 2021, Вудруф имаше девет победи, 2,56 ЕРА и 211 удари.

7. Зак Вилер (92 OVR)

Тим : Филаделфија Филис

Возраст : 31

Вкупна плата : $26,000,000

Години на договор : 3

Најдобри карактеристики : 99 Брзина, 95 Издржливост, 82 хитови на 9 ининги

Талентот на Зек Вилер му овозможува да креира стратегија што ќе работи поголемиот дел од времето. Таа тактика е да фрла толку брзо колку што може. Тој има неверојатни оценки од 99 Брзина и 95 Издржливост. Тој не ви дава доволно време за да го видите прекинот на топката.

Вилер е многу над просекот кога ќе погледнете што прави на секои девет пати. Категоријата што се издвојува овде е Погодоци по девет ининги на 82. Тој го менува кругот од 88 милји на час, што е смртоносен теренот гледајќи дека тојима 77 Pitch Control за да оди заедно со 79 Pitch Break. Вилер имаше 2,78 ЕРА, победи на 14 натпревари и имаше 247 удари во 2021 година.

6. Клејтон Кершо (93 OVR)

Тим : Лос Анџелес Dodgers

Возраст : 34

Вкупна плата : $17,000,000

Години на договор : 1

Најдобри атрибути : 89 издржливост, 87 прошетки на 9 ининги, 86 пауза на теренот

Клејтон Кершо доживеа незначителен удар оваа година поради повредите во 2021 година. Неговиот играч картичка не ви скока со 90+ оценки, но тој има елитни атрибути насекаде. Кершо не се заморува рано во натпреварите (89 Издржливост). Тој е елитен во тоа што не дозволува погодоци и прошетки по девет ининги (80 и 87, соодветно), додека исто така забележа многу удувачи во истиот распон (69 во удари на 9 ининг).

Што го прави Кершо страшен за удари е разновидноста на неговите терени. Тој има четири типови терени и сите се сосема уникатни, па тешко е да се предвиди што ќе фрли. Тој не ги фрла екстремно брзо бидејќи има само просечна оцена за брзина (55), но има натпросечна контрола на теренот (70) и елитно ниво Pitch Break (86). Поради повреда, тој не даде најголеми бројки, но сепак ја заврши сезоната со десет победи, 3,55 ЕРА и 144 удари.

5. Крис Сејл (93 OVR)

Тим : Бостон Ред Сокс

Возраст : 33

Вкупна плата :30.000.000 $

Години на договор : 4

Најдобри атрибути : 96 Пауза на теренот, 89 издржливост, 84 удари по 9 ининги & засилувач; Pitching Clutch

Крис Сејл имаше повреда во 2021 сезона, започнувајќи само девет натпревари. Кога е здрав, тој сè уште е еден од најдобрите фрлачи во играта, и за среќа, секој ден во MLB The Show 22 е ден без повреди. Тој има само еден атрибут под 75 години (68 во домашно трчање на 9 ининг), што покажува дека тој е елитен во скоро секој аспект на теренот.

Типовите терени на Селе имаат ниво на измама поради неговата брза топка и мијалникот има само два милји на час разлика покрај тоа што го спушта по телото . Неговиот атрибут Pitch Break е 86, што го отежнува да се предвиди дали е топка што крши или не. Сејл има и одлична контрола на теренот, постигнувајќи 80 во таа категорија. За него не се никаков проблем ниту ситуациите за доцнење, бидејќи има 89 Издржливост и 84 Pitching Clutch. Крис Сејл освои пет натпревари, имаше 3,16 ЕРА и 52 удари во сезоната 2021.

4. Корбин Барнс (94 OVR)

Тим : Milwaukee Brewers

Возраст : 27

Вкупна плата : $6.500.000

Години од договорот : 1

Најдобри атрибути : 99 Брзина, 86 издржливост, 85 Pitch Break

Corbin Burnes требаше да се користи како вкрстена промотивна алатка за Sonic 2 бидејќи овој човек знае само брзина. Сите негови терени се 80 милји на час или побрзи, вклучувајќи кршење итерени без брзина. Тој има атрибут 85 Pitch Break и постигнува 80 во Pitch Control. Барнс ги фрла своите терени брзо, незгодно и со авторитет. Тој е истакнат играч и за архетипот Break во Road to the Show.

Збирот на вештини на Барнс го спречува противничкиот тим да има голем успех. Тој е рангиран меѓу најдобрите кога станува збор за трчање дома по 9 ининг. Тој ги удира ударите со елитна стапка, исто така (82 во Strikeouts на 9 Innings). Неговиот најнизок атрибут за спуштање е 74 (прошетки по 9 ининги), што е сè уште многу над просекот во лигата. Барнс победи на 11 натпревари, имаше 2,43 ЕРА и 234 удари во сезоната 2021 на пат до освојување на наградата Национална лига Cy Young.

3. Шохеи Охтани (95 OVR)

Тим : Лос Анџелес Ангели

Возраст : 27

Вкупна плата : 5.500.000 $

Години на договор : 1

Секундарна позиција(и) : Надвор

Најдобри атрибути : 99 Pitching Clutch, 99 Pitch Break, 95 hits на 9 Innings

Навистина нема што да се објасни овде. Склон? Тој е елитно чудовиште. Удирајќи? Елитно чудовиште. Тој стана првиот играч во историјата на МЛБ минатата година кој бил Ол-стар како стрелец и фрлач. „Showtime“ е елитен бејзранер и може да се пополни и како аутфилдер. Не заборавајте дека тој беше и едногласниот најкорисен играч во американската лига во 2021 година.

Охтани има три атрибути во 90-тите, вклучувајќи го и максимумотКатегориите Pitching Clutch и Pitch Break на 99. Тој фрла неверојатна брза топка од 97 mph што многумина не можат да ја погодат, поради што тој исто така може да се пофали со резултат од 95 во Погодоци на девет ининги. Не можете да барате подобар двонасочен играч или бејзбол играч воопшто за тоа прашање. Охтани победи девет натпревари, имаше 3,18 ЕРА и погоди 156 удари.

2. Макс Шерцер (97 OVR)

Тим : Њујорк Метс

Возраст : 37

Вкупна плата : 43.333.333 $

Години на договор : 3

Најдобри атрибути : 97 хитови на 9 ининги, 86 издржливост, 83 спојки за вртење

Најстариот играч на оваа листа (на второ место не помалку!), Макс Шерцер го постигна Првиот тим на All-MLB во 2021 година. Тој едноставно не им дава шанса на напаѓачите да го повредат неговиот топчест клуб. Тој постигнува 97 во хитови по девет ининг и 82 во удари по девет ининг. Тој има пет различни типови терени со широк опсег на брзини. Нема начин да се знае што следува против него.

86 Stamina на Шерцер значи дека тој може да игра комплетни натпревари и да игра на елитно ниво во целост. Тој нема слабости и повеќето негови атрибути постигнуваат во 80-тите, што покажува колку навистина е комплетен бокал. Во текот на сезоната 2021 година, Шерцер победи на 15 натпревари, имаше 2,46 ЕРА и погоди 236 напаѓачи.

1. Jacob deGrom (99 OVR)

Тим : Њујорк Метс

Возраст : 33

Вкупна плата :$33,500,000

Години на договор : 3

Најдобри атрибути : 87 контрола, 98 хитови на девет ининги, 99 брзина

Мец несомнено ги има двата најдобри фрлачи во бејзбол. Единствената шанса е да се надевате дека ќе направат една грешка и ќе профитираат од тоа. Проблемот е што тие не прават грешки често. Џејкоб деГром има брза топка од 99 милји на час и крива топка од 83 милји на час. Што треба да направите против тоа?

Најнискиот атрибут на deGrom е 78 (Pitch Break), но повеќето од нив се во високи 80-ти. ДеГром не е само елитен стомна, туку тој е еден процент од еден процент. Тој одлично владее со своите терени (87 Pitch Control), тој е одличен клач играч (86 Pitching Clutch (, и може да игра комплетни натпревари (89 Stamina). не во 2022 година. Иако беше нарушен со повреда, ДеГром победи седум натпревари и имаше 1,08 ЕРА и 146 удари во 2021 година.

Постојат многу фактори што треба да се земат предвид при изборот на вистинскиот бокал за вашиот клуб. избирате некој што барем ги има терените што сакате да ги фрлате. MLB The Show 22 има многу опции за избор, но ако изберете кој било од овие десет бокали, треба да бидете во ред. Тие се толку добри.

Скролирај на врв