По неколку недели шпекулации, конечно се појавија вести за откривање на WWE 2K23 насловната ѕвезда Џон Сина и дополнителни детали за следниот дел од оваа позната франшиза. Откритието вклучуваше повеќе корици, по една за секое издание на играта, и секој претставува различна ера и потрага по повеќекратниот шампион.

Кавер ѕвездата на WWE 2K23, Џон Сина, исто така ќе биде во фокусот на овогодинешниот 2K Showcase, интерактивен режим на документарна игра каде што повторно ќе ги доживеете врвните моменти од неговата кариера. Џон Сина последен пат се појави во 2K Showcase за WWE 2K15, но одредени аспекти (како CM Punk) веројатно нема да се вратат од таа повторување. Прочитајте повеќе за да видите што точно подготвува Cenation кога WWE 2K23 ќе се појави на полиците овој март.

Насловната ѕвезда на WWE 2K23, Џон Сина, откри со три уникатни изданија

Стандардно издание (Извор на слика: wwe.2k.com/2k23).

Додека се наѕира Royal Rumble, конечно беа објавени најави за потврдување на WWE 2K23 и откривање на Џон Сина како овогодинешниот избор на насловни страници. Цена го следи Реј Мистерио, кој го зазеде централното место на насловната страница на WWE 2K22 додека се обидуваа да се вратат (успешно) од критичните и комерцијалните неуспеси на WWE 2K20.

На играчите кои сакаат да нарачаат однапред WWE 2K23 ќе им биде оставен да избираат помеѓу Стандардното издание, Deluxe Edition, Icon Edition или технички четвртата опција е Cross-Gen Digital Edition. Тоа последното всушноствие враќате 99,99 долари на сите платформи, но има неколку бонуси кои доаѓаат со таа цена. WWE 2K23 Deluxe Edition го вклучува следново:

 • 3-дневен ран пристап (14 март)
 • Лош зајаче што може да се игра
 • Ruby Bad Bunny MyFACTION картичка
 • WWE 2K23 Season Pass со:
  • Сите 5 DLC-пакети со карактери по лансирањето
  • MyRISE Mega-Boost пакет со 200 дополнителни атрибутни поени
  • Пакет со суперполнач за отклучување сите основни игри WWE Legends and arenas
  • John Cena EVO MyFaction Card
  • Emerald Bianca Belair MyFACTION Card
  • Gold Asuka MyFACTION Card
  • Gold Edge MyFACTION Card
  • 3 Основен ден 1 MyFACTION Пакети со картички

Со трите дена ран пристап што го обезбедува ова издание, ќе можете да играте WWE 2K23 веќе на 14 март наместо да се чека светскиот датум на објавување на 17 март.

WWE 2K23 Icon Edition и Showcase за да се нагласи раѓањето на наследството

Иконо издание (извор на слика: wwe.2k.com/2k23).

Конечно, највисокото WWE 2K23 Icon Edition ја прикажува насловната ѕвезда Џон Сина кој го држи дизајнот на шампионатот на WWE, претставен кратко откако првпат ја освои титулата во 2005 година. Ова беше навистина периодот во кој се роди легенда додека Цена се зацементира како еден од најдобрите спортисти во спортот. Додека целосните детали за WWE 2K Showcase сè уште не се објавени, овој период од неговата кариера ќе биде објавенсигурно биди меѓу изложените.

Цената ќе биде на врвот бидејќи ќе треба да потрошите 119,99 долари за да ја обезбедите оваа верзија на WWE 2K23, но таа ќе ги вклучува сите поволности на Deluxe Edition наведени погоре, вклучувајќи го и Раниот пристап. Дополнително, WWE 2K23 Icon Edition ќе го има следново:

 • Пакот за безмилосна агресија
  • Прототип Џон Сина лик што може да се игра
  • Левијатан Батиста што може да се игра
  • Throwback Randy Orton Playable Character
  • Throwback Brock Lesnar Playable Character
  • WrestleMania 22 Arena
  • John Cena Legacy Championship
 • Икона Бонус пакет на издание
  • Емералд Пол Хејман Менаџерска картичка MyFACTION
  • 3 Deluxe Premium лансирање MyFACTION пакети

Со нешто помалку од два месеци до WWE 2K23 пристигнува, сигурно ќе има повеќе откривања во наредните недели бидејќи 2K им покажува на обожавателите што сè ќе биде прикажано во Showcase. Врз основа на сè што е прикажано досега, иконите противници како Курт Англ, Еди Гереро, Рок, Трипл Х, Шон Мајклс, The Undertaker, Батиста, Ренди Ортон и Брок Леснар се сите меѓу оние кои би можеле да добијат свој влез во 2K Showcase. .

ја има истата корица како и стандардното издание, нудејќи им на фановите модерен поглед на Џон Сина кој го исмева својот иконски „не можеш да ме видиш“.

Стандардното издание WWE 2K23, достапно за однапред нарачка сега за 59,99 долари на Xbox One и PS4 или 69,99 долари на Xbox Series X

Скролирај на врв