MLB The Show 22: Најбрзи играчи

Во секој тимски спорт, брзината убива. Тоа е исто така особина која е тешко да се тренира и драстично се намалува со возраста. Иако не е изненадувачки да се видат моќници кои играат до доцните 30-ти и до 40-тите - само погледнете го Нелсон Круз - поретко е да се видат специјалисти за брзина кои доцнат во бејзбол кариерите поради тоа колку брзо се намалува брзината. Сепак, имањето брзи играчи во вашиот список е безбеден начин да постигнете трчање и да извршите притисок врз одбраната.

Подолу ќе ја најдете листата на најбрзи играчи во MLB The Show 22. Овие оценки се од списокот во живо на лансирањето на играта (31 март) . Играчите прво ќе бидат наведени по Брзина, а потоа по вкупен рејтинг за кој било тајбрејк. На пример, ако тројца играчи имаат 99 Брзина, но играчот А е 87 OVR, играчот B 92 и играчот C 78, тогаш редоследот ќе биде B-A-C. Како и со секоја спортска игра, рангирањето мора да се менува во текот на сезоната врз основа на перформансите на поединечните играчи, повредите, трејдите и друго.

Исто така, повеќето играчи на оваа листа ќе бидат специјалисти за брзина, што значи дека можеби нема да ексел во други категории. Тие ќе бидат одлични како тркачи од клупата, но ќе мора да размислите за тие скапоцени позиции на клупата и ако користењето на едно едноставно за возач на брзина вреди да се забележи.

1. Trea Turner (99 Брзина )

Тим: Лос Анџелес Доџерс

Вкупен рејтинг: 94

Позиција (Секундарна, акобило кој): Краток стоп (втора основа, трета основа, централно поле)

Возраст: 28

Најдобри оценки: 99 Брзина, 99 Басерунинг Агресија, 99 Контакт Лево

Договорено најбрзиот играч во целиот бејзбол, Треа Тарнер се приклучи на она што многумина веруваат дека е најдобриот тим во бејзбол во Лос Анџелес, засилено само со додавањето на Фреди Фримен од страна на Доџерс.

Тарнер не е само за брзина, бидејќи тој во основа е играчот со пет алатки кој може да погоди со просечна, моќ и да игра одбрана , трча добро и има добра рака за фрлање. Уште поимпресивно е што Тарнер генерално управува со премиум одбранбени позиции на втората база, СС и ЦФ со можност да игра и трето.

Во 2021 година, Тарнер ја заврши сезоната што започна во Вашингтон и заврши во Л.А. удирање просек од 0,328, 28 трчање дома, 77 трчања удирани во (RBI), 107 трчања и 32 украдени бази за 6,5 победи над замена (ВОЈНА). Тој беше прв пат Ол-стар, ја освои својата прва титула во победничкиот дел и по втор пат ја водеше лигата во украдени бази.

Регинациите на брзината на Тарнер се исклучително високи, но тој исто така може да се мачка, особено против левичарите . Тој има добар Plate Vision (77) со малку ниска дисциплина (58), но е солиден насекаде.

2. Хорхе Матео (99 Брзина)

Тим: Baltimore Orioles

Вкупна оценка: 77

Позиција (секундарна, доколку има): Втора база(Трета база, SS, CF, лево поле, десно поле)

Возраст: 26

Најдобри оценки: 99 Брзина, 81 Baserunning агресија, 79 Крадење

Додека Тарнер е во најдобриот тим во бејзбол, Хорхе Матео за жал е во еден од најлошите тимови во бејзбол - титула која трае неколку сезони трчање – откако помина дел од 2021 година и со Сан Диего.

Матео е рано во кариерата во Големата лига, со две полни сезони под неговиот појас. Тој не играше многу во 2021 година, но во 194 година на лилјаци, тој објави линија од 0,247 со четири домашни трки (меѓу 48 погодоци), 14 RBI и 0,4 ВОЈНА.

Матео е само за брзината . Има пристојна одбрана, но неговиот напад е незначителен. Неговиот Plate Vision е 50, Контактирајте десно и Контактирајте лево 52 и 54, а Power Right и Power Left 46 и 38. Неговиот Bunt од 52 и Drag Bunt од 60 се добри, но би можело да биде подобро да се искористи таа брзина. Тој има добра издржливост на 75. Сепак, барем Матео има позициона разноврсност, способен да игра шест од осумте позиции кои не се борци.

3. Дерек Хил (99 Брзина)

Тим: Детроит Тајгерс

Вкупна оцена: 74

Позиција (секундарна, доколку има): CF (LF, RF)

Возраст: 26

Најдобри оценки: 99 Брзина, 81 Јачина на раката, 71 Трајност

Друг играч со не многу време за сервис, Дерек Хил имаше брз повик во септември 2020 година пред официјално да бидеповикан во јуни 2021 година.

Во 2021 година, тој одигра само 49 натпревари со 139 со лилјаци. Тој објави линија од 0,259 со три домашни трки, 14 RBI и -0,2 WAR.

Хил е исто така пристоен дефанзивец како Матео со малку повеќе котлети. Неговиот Контакт Десен и Лев се 47 и 65, Power Right и Left 46 и 42, и Plate Vision 42. Тој исто така има пристојна издржливост на 71. Тој може да игра на која било позиција надвор од теренот, што е од корист од неговата брзина.

4. Ели Вајт (99 брзини)

Тим: Тексас Ренџерс

Вкупен рејтинг: 69

Позиција (секундарна, доколку има): LF (втора база, трета база, SS, CF, RF)

Возраст: 27

Најдобри оценки: 99 Брзина, 78 Филдинг, 77 Рака Точност и реакција

Уште еден играч кој не видел многу време за сервис, Ели Вајт носи брзина и одбрана, но не многу друго.

Тој играше на 64 натпревари за Ренџерс во 2021 година, уште еден тим рангиран како еден од најлошите во бејзболот во сезоната 2022, дури и откако потпиша со Маркус Семиен - еден од најдобрите играчи во бејзболот - и Кори Сигер. Во тие 64 натпревари, Вајт имаше 198 во лилјаци и објави линија од 0,177 со шест домашни трки, 15 RBI и -0,3 ВОЈНА. Тој исто така, како Матео, може да игра на шест позиции.

Во шоуто 22, Вајт е реткиот брзинец кој е слаб во крадење бази. Тој, исто така, има блага статистика што го отежнува користењето на неговата брзинанатаму. Тој е барем одличен играч од теренот, што му помага со неговата позициска сестраност.

5. Хозе Сири (99 Брзина)

Тим: Хјустон Астрос

Вкупна оцена: 67

Позиција (секундарна, доколку има): CF (LF, RF)

Возраст: 26

Најдобри оценки: 99 Брзина, 91 Baserunning Aggression, 77 Steal

Најслабо оценет играч на оваа листа, Хозе Сири е и последниот од петте играчи со 99 Брзина. Надвор од теренот остава многу да се посакува во The Show 22, но тоа треба да се очекува од некој кој го имаше своето деби само минатата сезона.

Во 2021 година, Siri беше повикан во септември и имаше 46 лилјаци во текот на 21 натпревар . Во тие 21 натпревар, тој удри 0,304 со четири домашни трки и девет RBI за 0,3 WAR.

Siri е брз и агресивен на базите, но во овој момент сè уште треба да се развива во другите области од играта. Подобрувањето на неговата средна одбрана е од суштинско значење за примарниот центар, и тој треба да погоди доволно - или да има доволно Дисциплина (20!) - за да се качи на базата и да остане во составот за да ја искористи својата брзина. Ако неговата кратка 2021 година е некаква индикација, тој треба брзо да се подобри.

6. Бајрон Бакстон (98 Брзина)

Тим: Близнаци од Минесота

Вкупна оцена: 91

Позиција (секундарна, доколку ги има): CF (LF, RF)

Возраст: 28

Најдобри оценки: 99 Филдинг , 99 Реакција, 98Брзина

Многумина го сметаат за најдобар одбранбен играч во бејзбол, Бајрон Бакстон конечно се чинеше дека го искористи тој огромен потенцијал со својата најдобра статистичка сезона во 2021 година, по тоа со долгорочно продолжување со Минесота.

Иако имаше повеќе ВОЈНА во 2017 година (4,9) откако играше на 140 натпревари во кариерата, 2021 година на Бакстон беше негова најдобра сеопфатна сезона, а особено во тастатурата. Тој го погоди .306 со 19 домашни трчања, 32 RBI, 50 трчања и девет украдени бази дури и додека се бореше со повреди во само 61 натпревар. Сепак, ударот со Бакстон е неговото здравје бидејќи од 2017 година, тој играше на 28, 87, 39 (за време на сезоната на пандемијата во 2020 година од 60 натпревари) и 61 натпревар.

Одбраната на Бакстон е неговиот потпис со високите оценки за поле, реакција и јачина на раката (91). Неговата прецизност е 76 и иако не е спектакуларна, сепак е во ред. Дека издржливоста (68) е загрижувачка, што докажува неговата историја на играни игри, но тој постојано ги подобрува своите вештини за удирање, така што кога игра, тој е повеќе закана отколку само на базата.

7. Џејк McCarthy (98 OVR)

Тим: Arizona Diamondbacks

Вкупна оцена: 68

Позиција (секундарна, доколку има): CF (LF, RF)

Возраст: 24

Најдобри оценки: 98 Брзина, 84 издржливост, 70 Филдинг

Џејк Мекарти беше повикан во август 2021 година. Тој има нешто повеќе од еден месец мајорЛигашко искуство за негова заслуга.

Тој играше на 24 натпревари за Аризона, собра 49 со лилјаци. Тој погодил 0,220 со две бегства дома, четири RBI и три украдени бази. за 0,4 ВОЈНА.

Во шоуто 22, МекКарти има брзина, но како Вајт, тој не е толку добар крадец како што би помислил за брзи, што укажува на тешкотијата на уметноста на крадење база. Тој е пристоен дефанзивец, но на неговата палка му треба развој. Тој има пристојна дисциплина (66), така што не треба да брка премногу терени.

8. Џон Берти (97 брзина)

Тим: Мајами Марлинс

Вкупна оцена: 77

Позиција (секундарна, доколку има): Втора база (трета база, SS, LF, CF, RF)

Возраст: 32

Најдобри оценки: 99 Baserunning Aggression, 97 Speed, 95 Steal

Единствениот играч на оваа листа во неговите 30-ти, Jon Berti е вашиот типичен брзинец: брз со алатка за лесно удирање .

Во 2021 година, Берти одигра 85 натпревари со 233 со лилјаци. Тој го погоди 0,210 со четири домашни трки, 19 RBI и осум украдени бази за 0,5 WAR. Берти играше првенствено трет, но може да игра на шест од осумте позиции кои не се на терен.

Берти е брз и може да краде бази, но како што е потврдено од неговата статистика од 2021 година, тој сè уште се развива во други области. Неговата одбрана е пристојна, освен неговата слаба рака (Сила на раката од 42), и има добра издржливост на 74. Сепак, неговата алатка за удар недостасува настрана од добратаДисциплина (74).

9. Гарет Хемпсон (96 брзина)

Тим: Колорадо Рокис

Вкупна оцена: 79

Позиција (секундарна, доколку има): SS (втора база, LF, CF, RF)

Возраст: 27

Најдобри оценки: 96 Bunt, 96 Drag Bunt, 96 Speed

Герет Хемпсон можеби конечно си дојде на своја рака откако одигра 147 натпревари во кариерата за Колорадо во текот на сезоната 2021 година.

Тој имаше 453 со лилјаци, собра линија од 0,234 со 11 домашни трки , 33 RBI и 17 украдени бази за 0,7 WAR. Неговата брзина е корисна бидејќи ја користи својата разновидност во големиот парк кој е Coors Field.

Хемпсон е реткиот играч на оваа листа кој може да се издигне со најдобрите од нив за да ја искористи својата брзина. Тој е добар одбранбен играч со Филдинг и Реакција на 80, но неговата сила на раката е 63, а прецизноста уште помала на 47. Неговата алатка за удар сè уште напредува, но доволно што треба да може да се качи на база барем еднаш на натпревар.

10. Тајлер О'Нил (95 OVR)

Тим: Св. Louis Cardinals

Вкупна оцена: 90

Позиција (секундарна, доколку има): LF (CF, RF)

Возраст: 26

Најдобри оценки: 95 Брзина , 86 Power Right, 85 Fielding and Reaction

Ретка комбинација на брзина и моќ, Тајлер О'Нил ги заврте главите во текот на неговите неколку сезони во Сент Луис и не само поради неговатафизика.

О'Нил има освоено последователни награди за златни ракавици, како и последователни Филдинг библиски награди за најдобар дефанзивец на секоја позиција. Во 2021 година, тој собра линија од 0,286 со 34 домашни трки, 80 RBI, 89 трки и 15 украдени бази за 6.3 WAR. Тој се претвора во еден од најдобрите играчи во бејзболот.

О'Нил има брзина, да, но најниска оцена за крадење (5) на листата . Тоа е во ред бидејќи во секој случај има поголема веројатност да го погоди Хомер со своите оценки за моќ. Неговата одбранбена статистика е солидна насекаде, малку рефлектирајќи ги одбранбените награди што ги освојува во последователни сезони; некој би помислил дека ќе бидат повисоки ако тој навистина е толку добар одбранбен играч. Тој, исто така, има одлична издржливост на 84 години, така што неговата комбинација за брзина и моќ не се носи премногу на неговото тело.

Еве го, најбрзите играчи во MLB The Show 22. Некои се суперѕвезди додека повеќето, на оваа точка, се Нови играчи. Кој ќе го таргетирате за вашиот тим?

Скролај на врв