НБА 2К23: Најдобрите тимови за играње како пауер форвард (ПФ) во мојата кариера

Пауерфордовите станаа разноврсни во НБА 2К овие денови. Позицијата стана малку преполна поради големите кои сакаат да играат помали речиси по потреба, бидејќи тимовите повеќе се потпираат на исцрпување на трите отколку на ниско уривање.

Честопати, ќе видите драфтирани мали напредни изгледи да се движат нагоре до четворицата по нивните дебитантски години. Тоа објаснува зошто секогаш кога ќе помине годината, нивната позиција 2K се менува.

Некои тимови сепак би можеле да користат друг пауер напаѓач и покрај тоа што имаат доста проблем. Да се ​​биде пауер напред е безбедна позиција за играње во НБА 2К.

Кои тимови се најдобри за ПФ во НБА 2К23?

Лесно е да се вклопи во четворка при секоја ротација. Всушност, оние кои не се природни четворки се лизгаат до позицијата и играат на местото.

Позицијата е дом на твинери, што секој тим би го ценел. Некои придонеси не се рефлектираат во резултатот од кутијата, но со НБА 2К, да се биде добар соиграч е важен исто како и статистиката. Имајте предвид дека ќе започнете како играч со 60 OVR .

Ако сакате да ја подобрите статистиката за вашиот power forward, еве ги најдобрите тимови за вашиот раст.

1. Голден Стејт Вориорс

Состав: Стивен Кари (96 ОВР), Џордан Пул (83 ОВР), Клеј Томпсон (83 ОВР), Ендрју Вигинс (84 OVR), Кевон Луни (75 OVR)

Дрејмонд Грин беше драфтуван како тројца и покрај тоа што играше центар на колеџ. Сега кога се класифицира како крупен човек, му треба колега модринкачетирите места. Грин, исто така, не е играчот каков што беше некогаш, и тоа важи неколку сезони.

Ендрју Вигинс е уште еден тројца кој одеднаш стана четворка. Вие сте главниот напред на овој чист тим за шутирање три поени, ќе го натера Вигинс да се лизне до неговата првобитна позиција. Можете исто така да поставите екрани да ги отвораат Стивен Кари, Џордан Пул и Клеј Томпсон за нивните тројки.

Тимот не знае ништо друго освен тројки, што ви отвора многу можности за поени за втора шанса. Да се ​​​​биде крупен човек кој се враќа и лош шеф ќе биде најдоброто сценарио за вашите четворица овде.

2. Бостон Селтикс

Постава: Маркус Смарт (82 OVR), Џејлен Браун (87 OVR), Џејсон Тејтум (93 OVR), Ал Хорфорд (82 OVR), Роберт Вилијамс III (85 OVR)

Зборувајќи за тимовите кои многу се лизгаат на позиции, Бостон продолжи со својот тип на игра на колеџ каде што не е важна големината.

Џејсон Тејтум е почетната тројка, но може да се лизне до четирите. Тоа само значи дека имате All-Star што ги споделува напредните должности со вас. Ал Хорфорд може да игра центар покрај четворицата за да можете да ја имате слободата да бидете каков било тип на пауер напред.

Плејмејкерството не е толку потреба во Бостон со Тејтум, Маркус Смарт, Џејлен Браун, а понекогаш и Хорфорд, што ќе те направи сигурен човек што ќе објавиш ако ја добиеш топката. Гледајте во лакот бидејќи другите четири треба да се забележат за три.

3. Атланта Хокс

Постава: Треј Јанг (90 OVR), Дежунте Мареј (86 OVR), Де'Андре Хантер (76 OVR), Џон Колинс (83 OVR), Клинт Капела (84 OVR)

Без разлика колку Атланта Хокс го прават Џон Колинс нивната почетна четворка, тој никогаш нема да игра како традиционален. На 6-стапки-9 напред е подобро како голем мал напаѓач. Тоа значи дека преземате должности на предниот терен со Клинт Капела во боја.

Треј Јанг и Дежунт Мареј ќе се менуваат помеѓу надворешните удари и погоните. Тоа ви отвора можност или да одбирате во напад или да бидете чистач на стакло за нивните промашувања од три поени. Ако сте затегнати, тогаш пик-ен-поп ќе помогне да се отпушти бојата за погоните Young и Murray.

Без разлика дали одите во одбрана или напад со вашата градба, и двајцата ќе бидат добредојдени за кандидатите за плејоф.

4. Портланд Трејл Блејзерс

Постава: Демијан Лилард (89 OVR), Анферни Симонс (80 OVR), Џош Харт (80 OVR), Џерами Грант (82 ОВР), Јусуф Нуркиќ (82 ОВР)

Портланд се уште е тим на Демијан Лилард и нема да биде ничиј друг во иднина. Она што му треба на тимот е уште една суперѕвезда покрај Лилард да освои титула.

C.J. Заминувањето на МекКолум го остави Лилард сам да го носи тимот. Не може да издржи целосна игра на изолација и ќе му треба некој што ќе бара додавања. Додавањата на Џош Харт и Џерами Грант, плус продолжувањеторазвојот на Анферни Симонс, ќе помогне, но како што е, тимот не е вистински тим за плејоф... додека не им се придружите. Грант се обидува да докаже дека неговите изминати две сезони не биле неверојатни и дека повредите од кои бил зафатен биле токму тоа, но може да се лизнете на стартното место доколку играте добро.

Да се ​​има сигурна четворка е нешто тимски приоритет, особено затоа што целиот список се потпира исклучиво на тоа кој ќе ја постигне кошарката. Тоа само значи дека тимот му дава или на Лилард или на вас како нивен моќен напаѓач.

5. Јута Џез

Постава: Мајк Конли (82 ОВР), Колин Секстон (78 ОВР), Бојан Богдановиќ (80 ОВР), Џеред Вандербилт (78 OVR), Лаури Марканен (78 OVR)

Јута загуби голем човек кога го размени Руди Гоберт во Минесота. Додека Гоберт е центар, сè уште им треба внатрешно присуство за да ги нахранат лобовите плус повеќе. Додатоците на Џаред Вандербилт и Лаури Марканен ќе претстават многу поинаков тип на одбрана од онаа на која се навикнати навивачите на Јута по годините на Гоберт со бојата како „Стифл кула“. Додади на тоа неодамнешниот трејд на Донован Мичел и овој тим од Јута е речиси непрепознатлив од сезоната 2021-2022.

Мајк Конли може да ве покрие во напад, а Колин Секстон може да пече во микробранова некои големи натпревари. Да се ​​биде 3-и-D-четворка е изводлива идеја за вашата градба. Двајцата чувари може да ви дадат лобови при пик-ен-рол или кик-аут при пик-ен-поп.

Очекувајте удари со удари воигра изолација, но бидејќи Бојан Богдановиќ ја покрива надворешноста, вие можете да бидете големиот човек на кој вашите соиграчи ќе пуштат пас за лесната кофа.

6. Феникс Санс

Постава: Крис Пол (90 OVR), Девин Букер (91 OVR), Mikal Bridges (83 OVR), Jae Crowder (76 ОВР), Деандре Ајтон (85 ОВР)

Феникс е тим што нема ниту верна моќност.

Она што го имате, сепак, е еден од најголемите шпицови на сите времиња во Крис Пол и стрелец во Девин Букер. Центарот Деандре Ајтон работи подобро на 15 стапки и додека Џе Краудер и Микал Бриџис можат да ги погодат тројките и да играат одбрана, тие се помалку сигурни во однос на создавањето свој удар. Плејмејкерската четворка може да направи чуда за да го напише притисокот врз Пол и Букер.

Истегнувањето на подот ќе биде корисно бидејќи додавањето од Пол е лесно засилување за шутот за вас. Голем човек пик-ен-рол комбинација со Ајтон би можел да ги одбрани нивните задни стапала, отворајќи ги пасовите за удар до Пол, Букер или Бриџис за отворени 3-ки.

7. Оклахома Сити Тандер

Постава: Шаи Гилгеус-Александер (87 OVR), Џош Гиди (82 OVR), Лугуенц Дорт (77 OVR) , Дариус Базли (76 OVR), Чет Холмгрен (77 OVR)

Некои може да кажат дека Чет Холмгрен е четворката на Оклахома Сити, но тој е повеќе центар за поени. Немојте да се изненадите ако двете стапки од 7 стапки го исфрлат дополнителното додавање.

OKC сега го иманајвисокиот состав со Џош Гиди кој може да го олесни нападот. Алексеј Покушевски е уште еден голем човек кој се занимава со топка, кој ви отвора еден тон можности како шутер или по екран.

Додека сè уште е тимот на Шаи Гилгеус-Александар засега, тимот сепак може да има уште еден легитимните соиграчи ќе сакаат да ја дистрибуираат топката за лесни резултати. Може да се фокусирате и на одбраната за да му помогнете на Лугуенц Дорт бидејќи Дариус Базли изгледа попогоден за улога, отколку за почетна позиција.

Како да се биде добар пауер напред во НБА 2K23

Да се ​​биде моќ напредувањето во НБА 2К23 не е толку лесно како вистинската НБА. Лизгачките позиции може да создадат несовпаѓања во играта. Најдобар начин да се справите со таквите е да создадете несовпаѓање.

Добра техника е да поставите избор за управувачот на топката и да повикате додавање. Можете лесно да го поставите вашиот помал штитник за лесните двајца во столбот.

Најдобриот начин да играте пауер напред во 2K е да го насочите вашиот стил на игра кон потрадиционален стил, наместо кон свирач со крило за растегнување. Најдете го вашиот тим и претворете се во следниот Тим ​​Данкан.

Ги барате најдобрите значки?

Значки на NBA 2K23: Најдобри значки за завршница за да го подобрите вашиот натпревар во Моја кариера

Значки на NBA 2K23: Најдобри значки за шутирање да ја подобрите вашата игра во мојата кариера

Го барате најдобриот тим за играње?

NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како мал напаѓач(SF) во MyCareer

NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како центар (C) во мојата кариера

NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како чувар на поени (PG) во мојата кариера

NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како шутинг гард (SG) во MyCareer

Барате повеќе водичи за 2K23?

NBA 2K23: Најдобрите тимови за обнова

NBA 2K23: Лесни методи за брзо заработување VC

Водич за забивање НБА 2K23: Како да забиете, контактирајте со забивање, совети и засилувач; Трикови

Значки на NBA 2K23: Список на сите значки

NBA 2K23 Shot Meter Објаснето: Сè што треба да знаете за типовите и поставките на Shot Meter

NBA 2K23 лизгачи: реална игра Поставки за MyLeague и MyNBA

NBA 2K23 Controls Guide (PS4, PS5, Xbox One и Xbox Series X

Скролај на врв